Dostałem kiedyś linka do świetnej prezentacji na temat różnych stylów przywództwa na TED. Ku mojemu zaskoczeniu ostatnio okazało się, że jest to kopalnia takich prezentacji i można znaleźć więcej interesujących filmów z zakresu zarządzania.

Poniżej załączam kilka linków do najbardziej zapadłych mi w pamięć wykładów:

  • Lead like the great conductors – rewelacyjny (!!!) wykład na temat przywódcy orkiestry – dyrygenta i różnych stylów zarządzania orkiestrą i nie tylko.
  • How great leaders inspire action – ciekawy wykład na temat znanych liderów przedsiębiorstw zajmujących czołowe pozycje na innowacyjnych rynkach i swego rodzaju „metodyki” tworzenia nowych idei.
  • On tribal leadership – o tym, jak nadal, od tysięcy lat, działamy we wspólnotach plemiennych. A to z kolei ma wpływ na to, jak funkcjonują ich liderzy. I jeszcze o etapach rozwoju naszych „plemion”.
  • Learning from leadership’s „missing manual” – ciekawy wykład o lokalnych liderach. Ludziach, którzy pewnego dnia postanowili zacząć działać, przekonali do działania swoje otoczenie i osiągnęli sukces.
  • On true success – o tym, czym jest sukces i jak motywować zespół, aby stał się najlepszy. I co to znaczy być „najlepszym”…
  • How to start a movement – zabawna i syntetyczna prezentacja o tym, jak porwać tłumy. „To pierwszy, który podąża, czyni z dziwaka lidera.”

TED to konferencja stworzona 1984 roku na temat multimediów, komunikacji, zarządzania informacją, technologii, rozrywki i miejscu w tym wszystkim człowieka. Wyewoluowała natomiast do konferencji zawierających prezentacji na najrozmaitsze tematy pod wspólnym hasłem „idee warte rozpowszechniania”. Temat może być dowolny, a reguł jest niewiele: prezentacja może trwać 18 minut, musi być ciekawa. Występowali tu politycy, naukowcy, biznesmeni, działacze społeczni i wielu innych.

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Twój e-mail został zapisany

Share This