W Octigo tworzymy i prowadzimy nowoczesne szkolenia z zarządzania projektami oraz procesami wzbogacone o symulacje biznesowe.

Doradzamy w realizacji strategicznych programów zmian związanych z doskonaleniem procesów, six sigma i lean oraz wdrażaniem standardów zarządzania projektami, tworzeniem biur projektow.

Prowadzimy  unikalne kierunki studiów podyplomowych oparte w dużej części na grach szkoleniowych we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego i Wyższą Szkołą Bankową.

Uważamy, że człowiek oczekuje od szkolenia interesującego i angażującego kontaktu z trenerem i grupą innych ludzi. Co daje mu szansę sprawdzenia i nauczenia się w praktyce wiedzy, którą zdobywa. Treści podawcze powinny być dostarczone w taki sposób, aby jak najefektywniej wykorzystać czas szkolenia. Dlatego dostarczamy wiedzę w formie interaktywnych narzędzi, gier, symulacji i darmowych podręczników.

Dostarczamy najlepsze w swojej klasie produkty. Nasze szkolenia były wielokrotnie nagradzane przez Project Management Institute w USA oraz w Polsce: PMI® Award 2007, 2009, 2010, 2013, 2014, 2016 oraz PMI® Poland Chapter 2010 Product Award, co czyni z nas najczęściej nagradzaną przez PMI® firmą szkoleniową na świecie. W 2014 ISAGA (International Simulation And Gaming Association) uznała Massawę za najlepszy na świecie warsztat w 2014 roku. Ponadto nasi trenerzy posiadają nagrody za najlepsze wystąpienia na temat zarządzania projektami w Polsce – PMPIADA 2017.

Posiadamy wiedzę i certyfikaty z prowadzenia szkoleń oraz zarządzania projektami: PMP®, PgMP®, PMI-ACP®, Lean Six Sigma Black Belt, PRINCE2 Foundation. Nasi trenerzy to wyłącznie praktycy w swoich branżach.

Historia Octigo

Poniżej przedstawiamy pokrótce historię naszej firmy:

2006 – Powstaje Massawa i Wyprawa na Biegun, jako narzędzie programu budowy kultury wspierającej projekty w banku, uruchamiamy studia SUM Zarządzanie Projektem na WSB we Wrocławiu

2007 – PMI® przyznaje Massawie nagrodę, powstaje Park Rozrywki

2008 – Powstaje Mayday Mayday, Podróż dookoła świata

2009 – PMI® przyznaje Mayday Mayday nagrodę, powstaje Most

2010 – Przekształcamy działalność Octigo w spółkę z o.o., Most otrzymuje nagrodę od PMI, dostajemy też nagrodę od PMI® Poland Chapter, uruchamiamy bloga

2011 – Uruchamiamy studia podyplomowe Six Sigma na WSB i Akademię Project Managera, udostępniamy darmowe podręczniki zarządzania projektami

2012 – Uruchamiamy studia podyplomowe Six Sigma w Chorzowie, powstaje Whisky, Baza na Marsie, Koloseum, otrzymujemy tytuł PMI® R.E.P., tworzymy aplikację edukacyjną na Iphone oraz symulatory prowadzenia projektu na WWW

2013 – PMI® przyznaje Koloseum PMP® nagrodę, tworzymy kolejne aplikacje edukacyjne na Android i IOS, powstaje Scrum Droid i Templariusze, podpisujemy ramową umowę szkoleniową z IBM Polska, tworzymy kurs Lean Six Sigma Black Belt oraz studia Zarządzanie Projektem Informatycznym, zostajemy instytucjonalnym członkiem IPMA, nawiązujemy współpracę z Akademią Leona Koźmińskiego

2014 – Powstaje symulacja szkoleniowa Focus na klienta, premiera aplikacji edukacyjnych: dla firmy Moderator, PMP® Quattro Quiz, premiera portalu edukacyjnego na WWW z artykułami, lekcjami i testami, Scrum Droid otrzymuje PMI® Award 2014, Massawa otrzymuje ISAGA 2014 Award, uruchamiamy 9 kierunków studiów podyplomowych w tym Zarządzanie Wymaganiami i Analiza Biznesowa

2015 – Powstaje aplikacja mobilna dla PMI® Poland Chapter oraz PMP® Voice Quiz (pierwsza na świecie aplikacja do testów sterowana wyłącznie głosem). Lącznie mamy 20 aplikacji mobilnych, udostępniamy kolejną generację symulatora projektów. Powstaje gra mobilna Business Inc. (ponad 10 000 pobrań w ciągu 6 miesięcy). Tworzymy symulację Korea Północna. Wydajemy książkę Zarządzanie projektami dla początkujących. Uruchamiamy 10 kierunków studiów podyplomowych w 4 miastach.

2016 – Wypuszczamy drugą wersję gry Business Inc. w 12 językach (ponad 1,8 miliona pobrań), gra otrzymuje nagrodę PMI® Award 2016 dla najlepszego szkolenia, powstają symulacje Florida i Test Flight z analizy wymagań i wdrożeń. W naszych szkoleniach wzięło udział ponad 5 000 osób. Wypuszczamy aplikację edukacyjną PMP Trainer.

2017 – Publikujemy grę karcianą Łasica, wypuszczamy darmową symulację projektową Castra Romana, pracujemy nad nową wersją Business Inc. w 3D i jednocześnie sprzedajemy starą wersję Business Inc., wydajemy książkę Project Management for Beginners na Amazon. Powstaje symulacja Kanban Game. Paweł otrzymuje dwie nagrody za najlepszy wykład na temat zarządzania projektami w konkursie PMPIADA 2017. Szkolimy w Niemczech, Szwecji, Włoszech, Czechach i oczywiście w Polsce.

2018 – Wypuszczamy grę Business Inc. 3D, która w pierwszym kwartale uzyskuje ponad 100 000 pobrań, wypuszczamy nową witrynę, przygotowujemy drugie, poszerzone wydanie książki Zarządzanie projektami dla początkujących. Realizowane są pierwsze rozgrywki Castra Romana bez naszego udziału w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach.

2019 – Gra Business Inc. 3D ma już ponad pół miliona pobrań. Wydajemy książkę W tym szaleństwie jest metoda. Powieść o zarządzaniu projektami. Sprzedajemy pierwsze licencje na pudełkową wersję symulacji Baza na Marsie. Tworzymy nowe symulatory online: zarządzania zespołem zgodnie z Kanban oraz zarządzania ryzykiem z użyciem Monte Carlo.

2020 – Wydajemy książkę Instrukcja Obsługi projektu. Na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów piszemy podręcznik zarządzania projektami dla sektora publicznego.

2021 – Tworzymy system Dot Chart do szybkiego modelowania map procesów.

2022 – Uzupełniamy system Dot Chart o współpracę z GPT w tworzeniu map procesów. Wydajemy książkę Zwinni. Zbrodnia i Scrum pokazującą z przymrużeniem oka wdrażanie Scruma w organizacji przestępczej.

2023 – Tworzymy system GoodBA i Sopulo. Tworzymy system zarządzania projektami hybrydowymi z bazą wiedzy Wroolo.

2024 – Tworzymy symulację Scrum City. Uruchamiamy studia podyplomowe wspólnie z Akademią Łazarskiego Analityk AI w Biznesie. Nakład naszych książek przekracza 20 tysięcy egzemplarzy.

Właścicielami Octigo są Paweł Gąsowski i Marcin Żmigrodzki.

O blogu

Blog jest prowadzony przez pracowników firmy Octigo sp. z o.o. Zajmujemy się tematyką zarządzania projektami. Nie stronimy również od wpisów na temat szkoleń, kultury organizacji, six sigma, strategii, optymalizacji procesów. Stwierdziliśmy, że zrealizujemy naszą pasję dzielenia się wiedzą, właśnie prowadząc bloga w internecie. Uważamy, że wiedza powinna być w dużej części dostępna w sposób otwarty, bo wtedy dostarcza największą wartość. Wierzymy też, że dzieląc się wiedzą, dajemy szansę poznania naszych kompetencji i zachęcamy do wzięcia udziału w naszych grach szkoleniowych.

Zapraszamy do lektury, a jeżeli jesteś zainteresowany naszymi usługami, skontaktuj się z nami: szkolenia@octigo.pl.

Wybrane ilustracje i zdjęcia użyte na stronie pochodzą z serwisu Freepik.com:

Design vector created by Yurlick – Freepik.com

Business image created by Freepik

Designed by Freepik

PMI, PMBOK, PMP, PMI-ACP, PgMP, PfMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.

Share This