utworzone przez Marcin Żmigrodzki
90% strategii w amerykańskich i europejskich firmach nie jest realizowane w czasie i z zamierzonymi rezultatami. Co drugi lider dostrzega lukę między zdolnością do stworzenia i komunikowania strategii a zdolnością do wdrożenia jej w życie. Co ważniejsze, 64% liderów nie ma pewności, że ich organizacja tę lukę jest w stanie zapełnić. Problemem nie jest jednak brak dobrej strategii, bowiem aż 69% respondentów dostrzegających lukę uważa, że ma inspirującą, jasną i co najważniejsze, realistyczną strategię.
(więcej…)
utworzone przez Pawel Gasowski
– Paweł powiedz mi jak zrobić w projekcie tak żeby ludzie robili tak jak ja chcę? – czasami takie pytanie pojawia się w na różnego rodzaju spotkaniach czy szkoleniach. Oczywiście odpowiedź jest prosta – Musisz właściwie nimi zarządzać:)
Marcin jakiś czas temu pisał o obszarze zwanym zarządzanie udziałowcami. Oczywiście samo podejście wymaga działania systemowego, ważne natomiast są techniki o których wspomina Marcin na koniec postu. PMBOK w swej najnowszej wersji na pewno coś podpowie…. Tymczasem jednak warto sie po prostu zastanowić czy to, o czym piszą: negocjacje, wywieranie wpływu, perswazja… to czy nie jest to zwykła po prostu manipulacja??
(więcej…)
utworzone przez Marcin Żmigrodzki
Jakiś czas temu zacząłem się zastanawiać nad naturą zadań, jakie są wykonywane w organizacjach. Po co rozróżniamy zadania procesowe, projektowe, działania ad hoc, rutynowe itd. Przyszła mi do głowy pewna cecha występująca z różnym nasileniem w różnych miejscach, która pozwala na wyróżnienie różnych typów zadań.
(więcej…)
utworzone przez Marcin Żmigrodzki
„31% redukcja klęsk projektów dzięki wdrożeniu PMO,
567 000 $ oszczędności przeciętnie na każdym projekcie dzięki wdrożeniu PMO”
Wiem, że pisze z pewnym opóźnieniem, ale jest tyle tematów wokoło, że człowiekowi przyrasta lista szkiców artykułów szybciej niż zdąży jest zredagować i opublikować. Ale tak, ukazał się już sierpniowy numer magazynu PM Network, a w nim…
(więcej…)
utworzone przez Pawel Gasowski
Podobno pierwsza gra o charakterze symulacji powstała w Chinach 3000 lat przed naszą erą. Jednak to XIX wiek naszej ery w historii gier, odnotowano jako początek wykorzystania takich narzędzi do celów edukacyjnych. Oczywiście najwięcej takich “zabaw” stworzono do celów wojennych. Dopiero w 1956 roku powstała pierwsza gra symulacyjna o charakterze biznesowym – Top Management Game – a jaj twórcą było American Management Association. Kolejne dekady to rozkwit tego typu działań. Dzisiaj coraz trudniej nawet zbudować definicje gry biznesowej. Zatraca sie też, a może rozszerza pojecie symulacji, gry, symulacji biznesowej, czy symulacyjnej gry biznesowej lub zarządczej. Warto zauważyć, że takie gry symulacyjne okażą się przydatne również w przypadku praktycznego zastosowania metody ścieżki krytycznej.
(więcej…)