„31% redukcja klęsk projektów dzięki wdrożeniu PMO,
567 000 $ oszczędności przeciętnie na każdym projekcie dzięki wdrożeniu PMO”

Wiem, że pisze z pewnym opóźnieniem, ale jest tyle tematów wokoło, że człowiekowi przyrasta lista szkiców artykułów szybciej niż zdąży jest zredagować i opublikować. Ale tak, ukazał się już sierpniowy numer magazynu PM Network, a w nim…

  • Aspekty zarządzania ryzykiem w projekcie firmy BP dotyczącym uruchomienia platformy wiertniczej Deepwater Horizon. Tej samej, która pół roku temu zatonęła, powodując największą chyba morską katastrofę ekologiczną.
  • Seria ciekawych opisów, jak wygląda zarządzanie portfelem projektów w trakcie łączenia się dwóch korporacji, w szczególności banków. „W przejmowanym banku nowi właściciele nie chcą kolejnych systemów. Łatwiej jest się pozbyć każdego projektu i kontraktu, bo będą widoczne jako zobowiązanie. (…) Kupujesz klientów, lokalizacje poniżej ceny rynkowej. (…) Celem jest wchłonięcie aktywów jak najszybciej i pozbycie się całej reszty. To zwykle oznacza, że gdy fuzja staje się faktem, wszystkie projekty są zatrzymywane.”
  • Analiza jak agile wyrasta  z branży informatycznej i staje się coraz bardziej uniwersalną metodyką zarządzania pewną klasą projektów. „Agile jest sposobem radzenia sobie ze zmianami i niepewnością przez skracanie pętli sprzeżenia zwrotnego, zacieśnianie komunikacji i współpracy”.
  • Seria poradników jak pisać CV w zawodzie kierownika projektu.
  • i wiele innych.

Linka można znaleźć tutaj.

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Twój e-mail został zapisany

Share This