utworzone przez Marcin Żmigrodzki
Techniki zarządzania portfelem projektów rzecz jasna stają się użyteczne dopiero, gdy skala projektów lub zasobów przekracza możliwości analityczne i zarządcze jednego człowieka. Gdy jest ich na tyle dużo, że firma zaczyna się gubić w tym, co robi, w jakiej kolejności, co jest strategicznie ważne, a co nieco mniej, warto spojrzeć na projekty z perspektywy portfela.
(więcej…)
utworzone przez Pawel Gasowski
Dla tych wszystkich, dla których nadal wydaje sie to być nierealne… Massawa dzisiaj.
Port Massawa dzisiaj
Dzisiaj port realizuje wszystkie swoje funkcje w 1942 nie było tak kolorowo.
W naszej grze bardzo precyzyjnie jesteśmy w stanie zmierzyć wynik projektu. Zawsz podajemy go w kilku obszarach. Jak na razie na przestrzeni 3 lat i rozegranych ponad 60 rozgrywek wynik do pobicia wygląda następująco:
wyremontowane statki: 22 sztuki
wyremontowany obszar portu: cały
całkowity koszt projektu: 13485 dolarów
jakość: obiżona, ale wynegocjonowana
czas: 10 tur
utworzone przez Marcin Żmigrodzki
Historia opisana w ksiażce „Under the Red Sea Sun”, która stanowi kanwę symulacji Massawa.
Środkowowschodnia Afryka, Erytrea. Jest rok 1941. Trwa II wojna światowa. Komandor Edward Ellsberg, komandor US Navy, właśnie się dowiaduje, że ma osiem miesięcy na odbudowanie kompletnie zniszczonego portu w Massawie. Nie jest szczęśliwy z tego powodu, ale w dziesięc miesięcy dokonuje cudu, który opisał w książce „Pod słońcem Morza Czerwonego” (Under the Red Sea Sun). Wydanej w 1962 roku, w Stanach Zjednoczonych. Ta książka, zamówiona przez internet, trafiła do Wrocławia, na biurko Marcina Żmigrodzkiego. Jak się okazało po przyjściu (sic!) została skradziona w Stanach Zjednoczonych z biblioteki publicznej.
(więcej…)
utworzone przez Marcin Żmigrodzki
Postanowiłem podzielić się doświadczeniami ze zdobywania najwyższej certyfikacji, jaką oferuję PMI – Program Management Professional PgMP.
Charakter tego certyfikatu nieco różni się od Project Management Professional PMP. O ile PMP sprawdza umiejętność rozwiązywania problemów w projektach w sposób zgodny z metodyką PMBOK, o tyle PgMP sprawdza umiejętność realizacji przedsięwzięć biznesowych w złożonym środowisku korporacji i gry rynkowej.
Posiadacz PMP to zgodnie z założeniami PMI doświadczony kierownik projektów, który potrafi pociągnąć za soba zespół, zmotywować go i zintegrować wokół wspólnego celu. Posiadacz PgMP to praktyk we wdrażaniu strategicznych zmian w firmie, dla którego projekty to jedynie narzędzia na drodze do rezultatów biznesowych, podobnie jak zasoby, procesy, struktury decyzyjne i organizacyjne.
(więcej…)
utworzone przez Pawel Gasowski
Wszystkch zainteresowanych szkoleniami zapraszam do lektury potencjalnych (patrz. bieżących) zmian w zakresie opodatkowanie przychodu dla osób fizycznych z tytułu uczestnictwa w szkolaniach.
Opodatkowanie świadczeń na szkolenia pracowników po 10 kwietnia 2010