Po co nam definicje?

Na przestrzeni ostatnich lat przeprowadziliśmy bardzo wiele naszych symulacji. Dziś w ofercie mamy ich sześć poświęconych różnym obszarom związanym z zarządzeniem projektami. Kolejne symulacje są w drodze. Uczestniczyło w nich ponad 2000 osób. Nadal jednak, gdy rozmawiamy z klientami o tych produktach, wymiennie stosujemy nazwę gra lub symulacja. Pora zatem, kolejny raz, zobaczyć na czym ta różnica może polegać i zastanowić się na czym te dwie blisko leżące techniki edukacyjne polegają. (więcej…)

Budowanie zespołu projektowego Six Sigma wykorzystując metodę CTQ tree

Budowanie zespołu projektowego Six Sigma wykorzystując metodę CTQ tree

W trakcie pracy z projektami Six Sigma natraficie pewnie na wyzwanie związane z budowaniem zespołu projektowego na etapie DEFINE. Temat projektu w tym okresie jest bardzo często niedookreślony, a zgodnie z metodyką i dobrymi praktykami zespół być powinien i być musi, gdyż kierownik projektu nie jest po to aby robić projekt, ale po to, by sprawiać, że projekt będzie zrealizowany z sukcesem. Tak czy inaczej, budowanie zespołu projektowego nie jest prostym zadaniem, jeżeli chcemy to zrobić dobrze (źle = biorę najlepszych znajomych i ludzi, którzy generalnie mi nie będą przeszkadzać).
(więcej…)

Jak zdemontować zarządzanie projektami w pół roku

Tyle książek zostało napisanych o wdrażaniu metodyk zarządzania projektami, o dobrych praktykach, postanowiłem zatem pójść pod prąd strumienia i napisać o czymś przeciwnym 😉
Załóżmy na potrzeby myślowego eksperymentu, że mamy do czynienia z firmą, w której wdrożony jest proces projektowy, uczestnicy projektów znają i przestrzegają swoich obowiązków, prowadzona jest skrupulatna dokumentacja, projekty są precyzyjnie monitorowane, a decyzje podejmowane szybko. Jakkolwiek nie znam takiej firmy, to dla uproszczenia można przyjąć, że taka istnieje.
(więcej…)

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Twój e-mail został zapisany