Symulator Scale Agile pozwala na granie naraz 2-5 osobowego zespołu. Demonstruje problemy współdzielenia zasobów, wąskich gardeł, podbierania sobie ludzi, priorytetyzowania i reagowania na okazje.

Celem graczy jest dostarczyć zadania o jak największej wartości w ciągu zadanej liczby sprintów. Oprócz indywidualnego efektywności mierzona jest też grupowa.

Gracze przydzielają zasoby do swoich zadań z zadanej, wspólnej puli. Aby uzyskać największą produktywność, powinni uwzględniać ich kompetencje oznaczone kolorami.

Co jakiś czas na tablicy pojawia się zadanie o wyjątkowo wysokiej wartości. Ma to zachęcić graczy do reagowania na zmiany potrzeb klientów.

Następnie klikają start gry. Gra toczy się w dniach i sprintach. Czas automatycznie zatrzymuje się na koniec każdego sprintu. Wtedy gracze mają szansę uzgodnić ze sobą strategię dzielenia się zasobami. W trakcie danego sprintu czas leci automatycznie, choć gracze mogą zmieniać alokacje ludzi w locie.

Symulator na bieżąco rysuje dwa wykresy. Pierwszy pokazuje dostarczoną wartość zadań przez gracza indywidualnie, a drugi wartość dostarczoną przez wszystkich graczy biorących udział w sesji.

Na koniec gry generowane jest podsumowanie, w którym oceniana jest efektywność graczy.

Symulacja Scale Agile dostępna jest pod tym adresem: scale.octigo.pl.

Aby stworzyć nową sesję szkoleniową, wystarczy wejść na stronę scale.octigo.pl/trainer. Na niej można wybrać liczbę graczy oraz liczbę sprintów.

Następnie klikamy UTWÓRZ. Każdy użytkownik, który wejdzie na stronę scale.octigo.pl, zobaczy założoną sesję i będzie mógł do niej dołączyć.

Gra rozpoczyna się, gdy wymagana liczba graczy dołączy do gry. Trener może też ją rozpocząć wcześniej, zmieniają status sesji na „Collected all players…”.

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Twój e-mail został zapisany

Share This