utworzone przez Marcin Żmigrodzki
Publikujemy infografikę na temat pierwszej wyprawy Krzysztofa Kolumba do Indii. Zawiera podstawowe fakty na temat tego przedsięwzięcia z perspektywy projektowej.
Całą infografikę można zobaczyć na Pinterest.
Jeżeli zaś chcecie wiedzieć, jakby wyglądał kick off projektu, gdyby Kolumb pracował we współczesnej korporacji, to zajrzyjcie do naszego poprzedniego wpisu.
utworzone przez Marcin Żmigrodzki
Kilka dni temu zakończyliśmy czwartą już edycję naszej Szkoły Project Managera. Od tej edycji program został rozszerzony do 7 zjazdów (14 dni) i wprowadziliśmy szereg zmian, między innymi symulację Scrum Droid. Na filmiku możecie zobaczyć jak robot pędzi do celu.
Był to chyba najszybszy robot w historii tego szkolenia. Wymóg pokonania metra w 20 sekund przeskoczył z dużym zapasem.
(więcej…)
utworzone przez Marcin Żmigrodzki
Poniższa scenka to niewinna zabawa z historią, która mi samemu uzmysłowiła, jak niewiele zmieniło się od XV wieku w prowadzeniu projektów. Bo projekty to przede wszystkim ludzie, a ci zmieniają się na przestrzenii tysięcy, a nie dziesiątek lat, jak chciałyby niektóre organizacje. Ale od początku.
„Dla realizacji wyprawy do Indii, nie korzystałem z inteligencji, matematyki ani mapy.”
Krzysztof Kolumb
(więcej…)
utworzone przez Marcin Żmigrodzki
Szkolenie podnosi poprzeczkę dla wszystkich zaangażowanych w doskonalenie procesów. Stanowi uzupełnienie wiedzy do poziomu Black Belt o takie techniki, jak:
- Podstawowe techniki lean management
- Zarządzanie programem Six Sigma, czyli strategiczną zmianą w firmie opartą na wielu projektach – Black Belt jako lider zmian
- Umiejętności przywódcze i moderowania spotkań oraz konfliktów – Black Belt jako moderator
- Umiejętności trenerskie w obszarze Six Sigma – Black Belt jako trener
- Wnioskowanie statystyczne oparte na hipotezach i testach
- Podnoszenie jakości danych
- DFSS – DMADV, Design of Experiments, Quality Function Deployment
Co wyróżnia to szkolenie?
- 64 godziny intensywnego szkolenia w małej grupie (max 15 osób)
- interaktywne warsztaty i ćwiczenia
- możliwość konsultowania własnych projektów w trakcie zajęć
- testy weryfikujące wiedzę i przeglądy projektów weryfikujące zdobywane umiejętności
- zmiana sposobu myślenia i postępowania w rozwiązywaniu problemów
- dostęp online do próbnych testów Green i Black Belt
- brak dodatkowej opłaty za certyfikat.
Szkolenie trwa 8 dni rozłożonych na 4 weekendy, po jednym w miesiącu. Szkolenie jest organizowane wspólnie z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu i adresowane jest do wszystkich Green Beltów oraz osób z doświadczeniem w analizie procesów.
Szkolenie nie pokrywa całej wiedzy Black Belta, lecz uzupełnia ją powyżej poziomu Green Belt, stąd nazwa szkolenia Upgrade do Lean Six Sigma Black Belt.
Szkolenie kończy się testem i ćwiczeniem analizy danych statystycznych pokrywającym całość wiedzy Green Belt + Black Belt. Po pozytywnym zaliczeniu uczestnik otrzyma certyfikat sygnowany przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu oraz Octigo.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
utworzone przez Marcin Żmigrodzki
Przeciętna wspólnota ludzi zgodnie z prawem Dunbara liczy między 100 a 230 osób, ze wskazaniem na 148 jako najbardziej typową wartość. Tą wielkość miały rzymskie centurie, współczesne kompanie, neolityczne wioski, plemiona nomadów. Ta wielkość ponoć wynika ze zdolności naszego umysłu do podtrzymywania relacji z innymi ludźmi. Bezpośrednia znajomość ułatwia integrację społeczności. Taka wielkość społeczności oznacza też, że jeden z jej członków, tzw. lider, również zna wszystkich i wszyscy bezpośrednio znają jego.
Z drugiej strony poziom władzy lidera tysiące lat był olbrzymi, włącznie z decyzją, kto przeżyje kolejną zimę lub kogo zaatakujemy przed wakacjami.
W takich wspólnotach funkcjonowaliśmy setki tysięcy lat.
(więcej…)