Ruszyło badanie wartości certyfikatu PMP®. W naszym kraju luźno szacujemy, że jest ok. 1500-2000 posiadaczy tego tytułu (dokładnych danych PMI nie ujawnia). To już dość liczna grupa, choć nadal niewielka w porównaniu do pół miliona PMP® na całym świecie.

Po raz pierwszy w Polsce postanowiliśmy przepytać, co dało im zdanie Project Management Professional. Bowiem grupa tych, którzy rozważają lub starają się zdobyć ten tytuł jest kilkukrotnie więcej. Zatem wiedza z takiego badania może być przydatna kilkunastu tysiącom praktyków projektów.

Inicjatywa jest realizowana niezależnie od PMI® Poland Chapter, jednak zawartość ankiety konsultowano z niektórymi członkami tej organizacji. Będziemy chcieli też zainteresować PMI® wnioskami – mamy nadzieję, że będą wartościowe.

Ankieta jest krótka i prosta, ma tylko 7 pytań wyboru. Zakładamy, że dowiemy się między innymi:

  • jaki był wpływ PMP® na wynagrodzenie;
  • czy dał dodatkowe możliwości rozwoju zawodowego;
  • jak certyfikowani kierownicy projektów przygotowywali się do zdania tego egzaminu;
  • oraz kilka pytań demograficznych.

Wyniki badania zamierzamy opublikować w przyszłym roku na jednej z konferencji na temat zarządzania projektami. Jak uzgodnimy termin i miejsce, to oczywiście podamy.

Jeżeli posiadacz PMP®, mieszkasz w Polsce, to serdecznie zapraszamy do kontaktu: marcin.zmigrodzki@octigo.pl. Po weryfikacji na Linkedin wyślę Ci link do ankiety i hasło.

Aktualizacja: wyniki badania można pobrać tutaj.

PMI, PMBOK, PMP, PMI-ACP, PgMP, PfMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Twój e-mail został zapisany

Share This