Jak roku zbliża się termin ogłoszenia zwycięzców PMI Award. Mają zostać ogłoszeni w najbliższych tygodniach. To dobra okazja, aby napisać więcej o tym konkursie. Kilka razy w nim startowaliśmy, więc i uzbieraliśmy pewne doświadczenie, którymi chętnie podzielimy się.

Nagrody w konkursie PMI Award wręczane są co roku. Ich celem jest promowanie najlepszych praktyk i osiągnięć w różnych obszarach związanych z zarządzaniem projektami.

Konkurs istnieje od 1989 roku, jednak część kategorii pojawiła się dużo później. Aktualnie do dyspozycji mamy kilkadziesiąt kategorii, w których można dostać nagrody. Ciekawe jest to, że w przeciwieństwie do analogicznych konkursów realizowanych przez inne organizacje, ten jest całkowicie darmowy. Nie płaci się za zgłoszenie kandydatury, ani za ocenę.

Najbardziej wypromowana kategoria to Projekt Roku wręczana za zrealizowanie wyjątkowego przedsięwzięcia. Tutaj wygrywały wielkie projekty związane z ekologią (rekultywacja fabryk i kopalń), energetyczne, czy badawczo-rozwojowe, np. w 98 roku wygrał Mars Pathfinder.

Kolejna grupa kategorii dotyczy ludzi zaangażowanych w różne aktywności związane z zarządzaniem projektami, np. wsparcie PMI, odkrycie naukowe, PMO roku, działacz roku itd.

W końcu ostatnia grupa to nasza działka, czyli produkty szkoleniowe i badania w obszarze zarządzania projektami. Tutaj nagradza się konkretne dzieło, np. szkolenie, artykuł naukowy, książka.

Właściwie każdy może zgłosić nominację pod warunkiem spełnienia przez nominowanego określonych warunków. Zwycięzcę wybiera przez głosowanie grupa wyselekcjonowanych przez PMI ludzi. Są to z reguły członkowie PMI, choć nie jest to warunkiem koniecznym. Każdy może zgłosić swoją kandydaturę do jury wybranej kategorii za pośrednictwem systemu obsługi woluntariuszy PMI. PMI zlicza głosy i ogłasza zwycięzcę.

Wręczenie nagród w tym roku odbędzie się pod koniec października w Nowym Orleanie w trakcie kongresu PMI na Północną Amerykę.

Nie tylko PMI Global organizuje konkurs. Również poszczególne oddziały tej organizacji realizują swoje konkursy, w tym Polska. Kategorie w różnych krajach mogą być rozmaite, np. w Indiach wręczana jest nagroda dla praktyka zarządzania projektami.

Warto też dodać, że inne organizacje również oferują konkursy. Przykładowo IPMA co roku organizuje Project Excellence Award, nagroda za doskonałość zarządzania.

Linki:

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Twój e-mail został zapisany

Share This