Ostatnio mamy dość kreatywny czas. Wypuściliśmy appkę do nauki Wroolo i grę mobilną Republic Inc. Teraz czas na kolejną appkę mobilną – Scan Study. Scan Study pomaga notować w trakcie wykładów lub webinariów, dzięki czemu łatwiej się później przygotować do egzaminów.

Scan Study działa w chmurze, więc pozwala na dzielenie się treściami.

Aplikacja wygląda niepozornie, ale wrzuciliśmy do niej kilka oryginalnych funkcji. Po pierwsze pozwala na zrobienie zdjęcia ekranu, tablicy, monitora, by potem je szybko wykadrować. Następnie automatycznie zamienia obraz na tekst (OCR). Teraz przychodzi najważniejsze z tego tekstu można wygenerować pytanie z wariantami odpowiedzi i dodać do swojej kolekcji pytań testowych. Można też stworzyć zestaw fiszek albo zestaw notatek.

Appka Scan Study dodatkowo komunikuje się z chmurą, gdzie trzyma dane. Dzięki temu, jeżeli uczymy się w grupie albo mamy kilka urządzeń możemy współdzielić nasza kolekcję testów, fiszek i notatek.

Ciekawa jest historia powstania tej aplikacji. Zobaczyliśmy, że aplikacja mobilna Wroolo słabo się pobiera, dostaliśmy też kilka krytycznych komentarzy. Zatem jeszcze raz zastanowiliśmy się, co jest najpotrzebniejszego w tej aplikacji i zaczęliśmy usuwać dziesiątki funkcji, aby na koniec zostawić tylko kilka podstawowych. Ale dodaliśmy OCR jako wisienkę. Efekt – kilkukrotnie większe zainteresowanie użytkowników.

Scan Study można pobrać w sklepie Appstore: https://apps.apple.com/us/app/scan-study/id1562996707

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Twój e-mail został zapisany

Share This