podróż dookoła świata gra szkoleniowaWspólnie z Piotrkiem Doroszem kończymy ostatnie szlify w nowej grze strategicznej -Podróż dookoła świata. Tym razem na tapetę wzięliśmy zarządzanie zmianą i problematykę utrzymania integralności projektu. Więcej na temat gry można przeczytać tutaj.

Po pierwszej oficjalnej sesji ze studentami, uzyskała całkiem wysokie noty za najważniejsze dla nas kwestie atrakcyjności i dydaktyczne. Przy okazji jak każda nowa gra, zaskoczyła swoich twórców, bowiem nieoczekiwanie zaszyte w niej paradoksy wygenerowały fajne sytuacje negocjacyjne. Okazało się, że nie ma prostych rozwiązań i każdy z uczestniczących w niej zespołów musiał twórczo rozwiązać i przenegocjować z trenerami pełniącymi rolę komitetu sterującego, zawarty w scenariuszu konflikt.

Jeszcze raz okazało się, że troszkę jak w życiu, nawet gdy KS podejmie absurdalną decyzję, to rolę kierownika projektu nie jest jej przytaknąć i czekać, co się stanie, tylko wyjaśni KSowi, jaki błąd popełnia i jakie faktycznie ma warianty działania.

Jak znajdę troszkę czasu, to więcej napiszę na jej temat i zamieszczę zdjęcia z premierowej sesji.

Gra oczywiście została od razu włączona do programu studiów zarządzania projektami na Wyższej Szkole Bankowej.

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Twój e-mail został zapisany

Share This