ic_brainOd kilku tygodni trwają testy naszej najnowszej aplikacji mobilnej PMP Voice Quiz. Zdaniem Jakuba zostało już tylko kilka dni, aby usunąć znalezione błędy, zatem jest to najwyższy czas, aby opisać jej funkcje i zaprosić chętnych do finalnych testów.

Jeżeli ktoś z naszych czytelników posiada telefon z systemem Android i ma ochotę poklikać w przedpremierową aplikację przygotowującą głosowo do PMP, to proszę wysyłać zgłoszenia na e-mail: szkolenia@octigo.pl.

pmp voice quiz screen shotPMP Voice Quiz pełni rolę osobistego trenera, który wspiera wielotygodniowy proces przygotowywania się do egzaminu PMP. Aplikacja z perspektywy użytkownika miała być maksymalnie prosta – oferuje tylko dwa ekrany. Na pierwszym ekranie mamy do dyspozycji wykres wiedzy. Pokazuje, jak zmienia się w czasie nasz poziom kompetencji. Widać też na nim poziomą linię docelowego poziomu (domyślnie 80% dobrych odpowiedzi codziennie) oraz wprowadzony termin egzaminu.

Na dole głównego ekranu mamy ustawienia aplikacji. Może po prostu odpowiadać na pytania lub włączyć sobie plan nauki. W ramach planu nauki ustawiamy termin egzaminu PMP, docelowy poziom wiedzy oraz maksymalną liczbę pytań dziennie. Algorytm aplikacji będzie dostosowywał liczbę pytań do aktualnego stanu naszej wiedzy oraz bliskości deadline’u. Im bliżej końca oraz im większe braku, tym będzie sugerował więcej pytań do odpowiadania.

Można także ustawić godzinę przypominajki o konieczności zrobienia testu. Na przykład, jeżeli rano jedziemy w korku do pracy i mamy wolną godzinę, to możemy nakazać aplikacji, aby o 8:00 wysłała nam przypomnienie na telefon.

Od momentu wyświetlenia tego ekranu aplikacja zaczyna nasłuchiwać. Jeżeli powiemy “START”, to uruchomi się test. Można oczywiście wyłączyć obsługę głosową, bowiem zdarza się, że aplikacja wykryje hałas w tle jako polecenie.

pmp voice quiz 2Drugi ekran to widok pytania testowego. Pytania są zadawane w formule TAK/NIE. Wynika to z ograniczeń obsługi głosowej. Odpowiadamy YES/NO lub TRUE/FALSE, albo klikając odpowiednie guziki. Na każde pytanie jest 30 sekund czasu. Pytania dwuwariantowe są prostsze od czterowariantowych, więc zostawiliśmy użytkownikowi mniej czasu oraz podnieśliśmy wymagalny próg wiedzy do 80% dobrych odpowiedzi.

Po udzieleniu odpowiedzi aplikacja wyświetli oraz przeczyta objaśnienie i przejdzie do kolejnego pytania.

Program monitoruje naszą efektywność w różnych obszarach wiedzy PMBOK Guide niezależnie i stara się częściej wyświetlać pytania z obszarów, w których uzyskaliśmy mniej punktów.

Na koniec testu otrzymamy oklaski oraz informację o dzisiejszej efektywności.

Aplikacja ma zaszyty model mikropłatności, w końcu robimy to dla pieniędzy. 🙂 Za darmo można odpowiadać do 20 pytań dziennie, potem albo czekamy do jutra, albo aplikacja poprosi o zapłacenie za odblokowanie. Jednak raz odblokowana aplikacja nie będzie więcej wymagała odblokowywania.

Ps.

Dziękujemy Kubie za zaprogramowanie tej aplikacji, a Izie za zaprojektowanie interface’u. Jakbyście szukali dobrego grafika lub programisty, to możemy przekazać kontakt 🙂

Pps.

W wersji beta PMP Voice Quiz ma narazie tylko 60 pytań. Docelowo napiszemy ich 200.

 

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Twój e-mail został zapisany

Share This