Postanowiłem się pochwalić pewnym przedsięwzięciem, które pochłonęło mnie przez ostatnich kilka miesięcy. Otóż niewielka grupa osób wymyśliła, żeby opracować szereg ciekawych dokumentów i treści związanych z zarządzaniem projektami. Chcieliśmy pomóc prowadzić projekty w różnych obszarach naszej gospodarki. Co mnie samego zaskoczyło, chcieliśmy to zrobić bezinteresownie. 😉 Rozpoczęliśmy prace pół roku temu i teraz powoli zbliżają się do końca.

Jednym z elementów tego przedsięwzięcia jest książka, na której ja miałem się skoncentrować. Nadałem jej roboczą nazwę „Leksykon technik zarządzania projektami”, jednak nie wiem, jak ostatecznie będzie zatytułowany. Być może uznamy, że ten tytuł się nada.

Moja trzecia książka będzie miała około 150 stron, przynajmniej tyle wyszło w maszynopisie, a zobaczymy, jak zostanie poskładana. Jej treść stanowić będzie przystępny opis ponad 50 technik, metod i zagadnień popularnych w świecie zarządzania projektami. Dobór tych treści został dokonany na podstawie wszelkich metodyk i standardów rozpowszechnionych na rynku, a także moich subiektywnych przekonań. Dla tych, którym czytanie przychodzi nieco wolniej, starałem się wstawić możliwie dużo ilustracji.

Książka zostanie podzielona na około 10 rozdziałów odzwierciedlających takie obszary wiedzy, jak zakres, czas, koszt, korzyści, organizacja, zespół. Moją intencją było napisać pozycję, która będzie adresowana zarówno do początkującego czytelnika, jak i fachowca w świecie projektów, który szuka inspiracji. Przypuszczam, że książka ukaże się do końca tego roku, ewentualnie na początku 2020 roku. Przede mną jeszcze ok. 30% pisania, następnie korekta, projektowanie, skład i produkcja.

Książka jest częścią większej inicjatywy, jak już wspominałem, jednak zostanie ona ogłoszona prawdopodobnie na jesień tego roku. Być może na którejś z konferencji z tego tematu.

Trzymajcie kciuki i spodziewajcie się kolejnych wiadomości wkrótce.

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Twój e-mail został zapisany

Share This