Wielu zastanawia się, czy zarządzanie projektami ma wartość. Czy nie lepiej po prostu zebrać się i zrobić, co należy. Stworzyliśmy prostą mini symulację, która w pół godziny pokazuje, ile procent czasu można zaoszczędzić w przykładowym projekcie. Zbuduj Bazę na Marsie i dowiedz się, jakie korzyści daje plan zarządzania projektem.

Uczestnicy biorą udział w realizacji dwóch prostych projektów związanych z infrastrukturą stacji marsjańskiej. Za pierwszym razem realizują projekt metodą ad hoc, a za drugim otrzymują plan projektu opracowany w agencji kosmicznej.

Celem jest jak najszybsze zbudowanie zleconych budynków. W obu przypadkach zespół pozostaje ten sam, technologia ta sama (klocki), kompetencje produkcyjne te same. Jedyne co się zmienia to sposób zarządzania projektem.

Cała symulacja trwa pół godziny, po której następuje omówienie wyników przez trenera. Głównym wnioskiem z gry jest analiza czasów realizacji obu projektów i odpowiedź na pytanie, ile możemy zaoszczędzić, stosując Plan Zarządzania Projektem.

Symulacja Baza na Marsie jest też integralną częścią szkolenia uczącego zarządzania przez cele. Więcej o szkoleniu Baza na Marsie możesz przeczytać tutaj.

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Twój e-mail został zapisany

Share This