castra_romana_plansza_roboczaWspółnie z Pawłem i Konradem zrobiliśmy pierwsze testy Castra Romana. Na zaimprowizowanej tarczy broniliśmy się przed atakami barbarzyńców.

Efektem testów jest kilkanaście uwag zgłoszonych do backlogu. A nasze doświadczenie podpowiada, że gdy jest możliwość zgłoszenia uwagi do szkolenia, to znaczy, że szkolenie ma w miarę skonkretyzowaną koncepcję. Generalnie narazie jest zbyt łatwo, brakuje wyrównanego obciążenia ról, oraz gra nie każe za brak dobrego planowania. Brakuje też wciągającej historii w tle, a także aspektu przygotowywania się na nadchodzące ryzyka.

Przebieg rundy i plansza oraz rekwizyty się obroniły. Sam scenariusz budowy i obrony fortu rzymskiego też. Gra będzie miała jeden rekwizyt – żeton legionisty oraz plansze dla uczestników, karty zdarzeń, przeciwdziałań, ataków, a także plany projektu, instrukcje, mapę przebiegu rundy.

Nadal szacujemy, że powinna zająć razem z planowaniem i omówieniem końcowym około 2 godzin. Przy jednym stoliku może pracować od 4 do 9 osób. Jeden trener da radę obsłużyć od 1 do 3 stolików. Z dodatkowych rekwizytów potrzebny będzie flamaster i być może komputer z Excelem. Natomiast zamierzamy zrezygnować z prezentacji w Powerpoint.

Kolejne testy za tydzień lub dwa, jak tylko naniesiemy uwagi po tych testach.

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Twój e-mail został zapisany

Share This