Dziś na konferencji PM Mania 2017 w Katowicach mam przyjemność zaprezentować naszą symulację Castra Romana po raz pierwszy. Tym samym udostępniamy ją do samodzielnego pobierania i korzystania.

Symulacja była rozgrywana już między innymi w ramach dnia PM Edukacja poprzedzającego konferencję IPMA 2017. Wcześniej przeprowadziliśmy szereg rozgrywek w gronie wewnętrznym. Castra Romana może być przeprowadzana w trzech scenariuszach: gry integracyjnej, samodzielnej symulacji oraz szkolenia wzbogaconego o symulację. Więcej można się dowiedzieć tutaj.

Przygotowanie symulacji jest dość proste, bowiem wymaga jedynie drukarki czarno-białej, nożyczek, kilku kartek papieru i flamastrów. Zatem można to zrobić w niemal dowolnych warunkach oferowanych przez hotele i biura.

plansza castra romanaSymulację publikujemy w formule Beta. To znaczy, że wciąż zastrzegamy sobie prawo do nanoszenia zmian i usuwania błędów. Wykonaliśmy testy na kilkudziesięciu uczestnikach, ale szkolenie nadal wymaga testowania w praktyce. Zakładamy, że takie beta testy potrwają do lutego i do tego czasu doszlifujemy warstwę dydaktyczną, grywalnościową i wizualną.

Jeżeli macie uwagi, pomysły lub po prostu chcecie coś do nas napisać, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Pomoże nam to stworzyć jeszcze lepszy warsztat.

Materiały potrzebne do symulacji można pobrać pod adresem castraromana.octigo.pl.

 

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Twój e-mail został zapisany

Share This