Napisaliśmy już ponad 200 artykułów, złożyły się na 3 książki. Po dwóch latach prowadzenia naszego bloga zebraliśmy najczęściej przeglądane i jednocześnie najwyżej ocenione artykuły. Wybraliśmy 12 tych, które spowodowały największy odźwięk w komentarza, na facebooku, mailach i rozmowach poza internetem (tak, tak, poza internetem też potrafimy rozmawiać).

Prosta symulacja projektu

Bezwzględnie największą popularnością cieszy się prosta wersja symulacji harmonogramu   projektu. Jak to określił jeden z portali zamiast układać pasjansa na nudnym spotkania można pobawić się projektem, a przy okazji nauczyć.

Wyliczanie ścieżki krytycznej maciupcimi kroczkami

Po tym nieco infantylnym tytułem kryje się zagadnienie, które cieszy się niezmienną popularnością, czy to z racji studiów, szkoleń, czy też starań o certyfikację w projektach. Dwa razy starałem się opisać możliwie czytelnie obliczanie CPM i dopiero za trzecim udało się dostatecznie jasno to przedstawić (co potwierdzają komentarze i e-maile). Jak widać pisanie artykułów nawet tak prostych wymaga zdobycia wprawy przez autora. 🙂

Zarządzanie projektami z perspektywy firm MIS

Tekst i duże zainteresowanie nim pokazują, że popularne metodyki nie dość dobrze odzwierciedlają potrzeby mniejszych firm odnośnie zarządzania projektami. Postawiono w nim hipotezę, że małych i średnich organizacjach prowadzenie i nadzór projektów są zupełnie inne niż w korporacjach, a nie tylko prowadzone analogicznie, jedynie na mniejszą skalę.

Stagnacja w korporacji – objawy i występowanie

Jeden z chyba bardzie lubianych artykułów mimo tak negatywnej wymowy jego treści. Opowiada o tym, jak to jest, gdy generalnie w organizacji “się nie chce” i “się nie da”.

Homo ludens – człowiek bawiący się

Lubimy się bawić i grać. To oczywiste spostrzeżenie jest badane przez naukowców od kilkuset lat. Ale ostatnio wraz z rozwojem gier komputerowych i szkoleniowych stało się również medialne. Grywalizacja dotyka edukacji, rozrywki, marketingu i wielu innych obszarów, gdzie konieczne jest aktywne zaangażowanie człowieka.

Statystyka nie gryzie. Część 3 – testowanie hipotez

Nawet trudne zagadnienia opisane z gracją i przystępnie mogą zdobyć wielu czytelników. Tak stało się w przypadku artykułu Jurka na temat testowania hipotez. Prosty przykład ilustrujący złożony obszar wiedzy – i mamy fajny wykład na temat statystyki.

Szybsze mapy procesów

Tutaj co nas trochę zaskoczyła nas popularność tego tematu. Mimo, że artykuł opublikowany dwa lata temu, to ciągle znajduje kolejnych czytelników. Jak widać zagadnienie map procesów jest cały czas bardzo aktualne.

Spojrzenie analityka na zarządzanie procesowe

Kolejny tekst Jurka znowu przyciągnął zainteresowanie naszych gości. Tym razem na tapetę wziął problematykę wdrażania zarządzania procesowego w organizacji.

Syndrom kury domowej

Artykuł, który wywołał chyba największe dyskusje na Facebooku. Za pomocą barwnego porównania przedstawia zachowania pracowników organizacji, w której panuje chaos decyzyjny, brakuje lidera i wskazanego kierunku marszu oraz stagnacja.

Cechy problemu DMAIC

Podstawowa wiedza przekazana w przystępny sposób na temat, jak właściwie dobrać problem w projekcie Six Sigma. Przydatne dla każdego green belta.

Korporacyjne zwierzę, czyli małpa w każdym z nas

W każdym z nas ewolucja pozostawiła trwały ślad. W książce Korporacyjne zwierzę autor wnikliwie i drobiazgowo przytacza przykłady analogii zachowań stada naczelnych i ludzi pracujących w korporacjach. Mam nadzieję, że moje recenzja książki zachęciła do jej przeczytania.

Jak zdemontować zarządzanie projektami w pół roku

Zaskakujące, ale artykuł o tak negatywnym tytule spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony naszych gości. Czyżby problem był bliski dla wielu z nich? 😉

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Twój e-mail został zapisany

Share This