+48 512 364 075

Cytaty uczestników po Whisky

„Symulacja ocierająca się o geniusz wykorzystania wiedzy, pokazująca jak w praktyczny sposób wykorzystać metodologię Lean oraz Six Sigma, aby odchudzić proces produkcyjny.”

„Na pewno przydatna – gra symulacyjna integrowała zespół, budowała świadomość pracowników w aspekcie doskonalenia jakości  i pokazywała w praktyce funkcjonowanie środowiska procesowego.”

Z teorią Lean już się spotkałem. Fajnie było przećwiczyć ją w praktyce.”

”Gra rewelacyjna, świetna zabawa, która obrazuje nie tylko przepływ produkcji i konsekwencje związane z decyzjami, ale również pozwala na odkrycie charakteru uczestników gry i potencjału w nich drzemiącego.”

„Bardzo uczące szkolenie zachęcające do poszerzenia wiedzy z Lean. Nauka przez zabawę – najlepszy sposób zwiększenia swojej wiedzy.”

„Zabawa odzwierciedlająca pracę fabryki, zasady i przepływ materiałów i produkcji w toku.”

“Ogólne wrażenia bardzo pozytywne. Problemy, które wynikły podczas gry mają odzwierciedlenie w rzeczywistym środowisku produkcyjnym.”

„Bardzo przydatne, gra symulacyjna-polegająca w tym przypadku na produkcji whisky pozwoliła wcielić się każdemu uczestnikowi  szkolenia w przydzieloną mu rolę. Świetna zabawa przedstawiła nie tylko przepływ produkcji (informacji) między kolejnymi ogniwami ale także i konsekwencje związane z decyzjami. Pozwoliła odkryć charakter uczestników gry i potencjał w nich drzemiący. Gra doskonale przedstawiła każdego uczestnika jak  sprawdza się w powierzonym mu zadaniu (roli na linii produkcyjnej), oraz jak współpracować w zespole. Tak naprawdę gra obrazowała sytuacje które spotykamy nie tylko w pracy ale i w życiu prywatnym,.”

„Kwestia zarządzania czasem jest podobna we wszystkich procesach. Moją whiskey są kodu, które pisze. Takie szkolenia uświadamiają i przypominają, jak ważny jest etap planowania. Błędy na tym etapie zawsze bowiem przekładają się na błędy podczas produkcji.” 

„Zawsze należy szukać optymalizacji procesu – również w usługach.”

„Prezentowana wiedza na szkoleniu zostanie wykorzystana w projektach związanych z planowaniem i zarządzaniem procesami, w których będę uczestniczył.”

„Zdecydowanie tak, uświadomiła mi, że niepełny lub niedokońca przemyślany etap analizy i planowania może na samym początku zaprzepaścić możliwość realizacji celu w wyznaczonym czasie i koszcie.”

„Wiedza bardzo przydatna, mam nadzieję, że pomoże mi to we wdrażaniu projektu z optymalizacji procesów w Biurze Finansów.”

„Podczas planowania i zarządzania procesem bardzo ważnym czynnikiem jest komunikacja i współpraca wszystkich osób, które uczestniczą w danym procesie jak również identyfikacja i optymalizacja miejsc, gdzie mogą powstać tzw. ‚wąskie gardła'”

„Ważnym elementem każdego procesu jest również ciągłe podnoszenie jego jakości i efektywności.”

„Proces poprawnie zaplanowany i zorganizowany prawie zawsze zakończy się powodzeniem. Zmiany w procesie muszą być komunikowane wszystkim, którzy w takim procesie uczestniczą, gdyż problemy komunikacyjne mogą zaprzepaścić nawet najlepszy plan. Za błędy w przebiegu procesu odpowiada zawsze manager. „

„dla mnie bardzo ciekawa była analiza całego procesu z rozpisaniem wszystkich elementów”

„Ja zapamiętałam  jak ważny dla organizacji jest przepływ informacji, ścisła współpraca oraz że istnieją ścieżki krytyczne.”

„Poprawna optymalizacja procesów niweluje nam koszty i straty materiału podczas produkcji. Realizowanie optymalnego procesu musi uwzględniać poprawną komunikację między zainteresowanymi stronami i pracownikami ją wykonującymi.

Brak komunikacji i proceduralnego sposobu działania powoduje powstanie chaosu, a tym samym wzrost kosztów i opóźnień.”

„Według mnie w całym ćwiczeniu kluczowa była dobra organizacja (była czy nie była), współpraca oraz początkowa analiza”

„Żeby dobrze zarządzać produkcją trzeba ją najpierw dobrze zaplanować. Że każde ogniwo produkcji jest odpowiedzialne za całokszałt.”

„Działając zgodnie z Lean można efektywnie zarządzać procesami.”

„Odchudzanie” procesów znacznie je skraca i powoduje zmniejszenie strat produkcji w toku, przemieszczania itp.”

„Zapewne więcej czasu będę poświęcał planowaniu prac przy projektach. Mam również nadzieję, że większym stopniu biznes zrozumie jak ważne jest eliminowanie czasu oczekiwania w każdym procesie (również w procesach polegających na wytwarzaniu oprogramowania), w naszym przypadku polegające na przeciągającym się czasie wykonania testów.”

„Przy projektowaniu aplikacji będę pamiętał, żeby eliminować zbędne kroki i niepotrzebne przebiegi.”

„Przy projektowaniu procesów, narzędzi IT będę starała się ograniczać/eliminować wszystkie czynności nie przynoszące wartości dodanej”

„Rozrysowywanie schematów i optymalizację czasu pracy poszczególnych etapów prac. Metoda Lean wydaje mi się bardzo odpowiednia dla wielu realizowanych przeze mnie projektów jednak moja wiedza z zakresu SixSigma, Lean wydaje mi się zbyt mała by móc efektywnie wdrożyć ją na swoim stanowisku pracy.”

„Wszystkie zagadnienia,które zostały poruszone na szkoleniu są istone w planowaniu i zarządzaniu procesem.”

„nie było elementów zbytecznych, myślę że czas spędzony w ciągu tych 2 dni został wykorzystany bardzo intensywnie”

„Na żadnym etapie szkolenia nie nudziłem się więc z mojego punktu widzenia nie było tam zbytecznych etapów.”

„Nie uważam, żeby coś było zbyteczne. Wg mnie była dobra proporcja miedzy teorią i praktyką. Obiad też był dobry.”

„Raczej nie było rzeczy zbytecznych i myślę że nawet by się przydał ten 3 dzień żeby ze spokojem przerobić cały materiał i żeby nie trzeba było przeskakiwać z modułu I do modułu III.” (uczestnik szkolenia w wersji dwudniowej)

„Wrażenia ze szkolenia są pozytywne, pokazano w jaki sposób, na przykładzie gry symulacyjnej, wiedza przekazana na szkoleniu ma przełożenie w zarządzaniu procesami w rzeczywistości.”

„Zabawa odzwierciedlała pracę fabryki, przepływ materiałów, produkcji w toku. Fajna zabawa”

„A tak poza tym to fajne szkolenie zachęcające do poszerzenia wiedzy z Lean, bardzo dobry sposób zwiększenia swojej wiedzy poprzez zabawę”

 

Kontakt
Interesują Cię nasze szkolenia? Skontaktuj się z nami: tel.:+48 512 364 075 e-mail: szkolenia@octigo.pl Formularz kontaktowy

Biuletyn

 

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy na blogu, co nas fascynuje, co nowego dzieje się w Octigo? Zapisz się na nasz biuletyn.

Wypełniając powyższy formularz, zgadzam się na przetwarzanie podanych danych do celów marketingowych przez firmę Octigo sp. z o.o. Twój e-mail będzie przechowywany wyłącznie w naszej bazie, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych, Twój e-mail nie jest udostępniany innym podmiotom, wysyłamy biuletyn e-mailowy nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

 
 
Profil na Google+ PMI, PMBOK, PMP, PgMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.