+48 512 364 075

Warsztat szkoleniowy

Castra Romana już dostępna

Dziś na konferencji PM Mania 2017 w Katowicach mam przyjemność zaprezentować naszą symulację Castra Romana po raz pierwszy. Tym samym udostępniamy ją do samodzielnego pobierania i korzystania.

Więcej

Kończymy prace nad Castra Romana – darmowa symulacją do pobrania

Prace nad naszą symulacją dobiegają końca. Jej prezentacja odbędzie się na konferencji PMI Śląsk 20 listopada, przy okazji omówimy metody uczenia współpracy oraz wyniki badań naukowych na ten temat. Szacujemy, że finalnie symulację będzie można pobrać z naszej witryny z końcem roku. Być może wcześniej udostępnimy materiały w wersji roboczej, to znaczy jeszcze bez profesjonalnej grafiki, aby zaprosić do testowania jej. Graliśmy wewnętrznie i sama rozgrywka […]

Więcej

Castra Romana – pierwsze testy

Współnie z Pawłem i Konradem zrobiliśmy pierwsze testy Castra Romana. Na zaimprowizowanej tarczy broniliśmy się przed atakami barbarzyńców. Efektem testów jest kilkanaście uwag zgłoszonych do backlogu. A nasze doświadczenie podpowiada, że gdy jest możliwość zgłoszenia uwagi do szkolenia, to znaczy, że szkolenie ma w miarę skonkretyzowaną koncepcję. Generalnie narazie jest zbyt łatwo, brakuje wyrównanego obciążenia ról, oraz gra nie każe za brak dobrego planowania. Brakuje też wciągającej […]

Więcej

Obóz rzymski ciąg dalszy

Kolejny etap prac nad open source’ową symulacją za nami. Mamy coraz bliższe konkrety. Poniżej notatka ze spotkania, jakie dzisiaj odbyliśmy. Obóz rzymski jako tło fabularne zostaje i zaczynamy się skupiać na detalach.

Więcej

Wielki Mur – ciąg dalszy, ale już nie Mur tylko Obóz Rzymski

Postanowiliśmy przebudować koncepcję tego szkolenia. To jednak nie będzie Wielki Mur tylko rozstawianie obozu armii Imperium Rzymskiego. O niesamowitej sprawności w tym względzie rzymskich legionistów już pisaliśmy. Zatem symulacja oparta na tym przypadku historycznym świetnie się nada do demonstracji efektywnego zarządzania czasem projektu.

Więcej

Wielki mur – koncepcja się krystalizuje

Poniżej przedstawiamy sprawozdanie z prac na open source’owym warsztatem Wielki Mur. Jesteśmy kilka kroków dalej i aktualna koncepcja przedstawia się następująco. Tak, jak wcześniej pisaliśmy, wybraliśmy historię budowania Chińskiego Muru. Głównym celem jest zabezpieczenie się przed ryzykiem najazdu barbarzyńskiej armii. Celami szczegółowymi są zmienne priorytety związane pojawiającymi się mniejszymi zagrożeniami ze strony wroga oraz zmiany koncepcji przez cesarza.

Więcej

Open Coop – krok pierwszy

Krok pierwszy to opracowanie rekwizytów. Uczestnicy mają uczyć się współpracy. Oznacza to, że powinni wykonywać jakieś zadanie razem. Jednak ich kompetencje powinny być rozdzielne, aby nie dało się wykonać tego zadania indywidualnie. Jednocześnie rekwizyt powinien przejrzyście obrazować ograniczenia techniczne, podział kompetencji, a przede wszystkim postęp prac. Dodatkowo założyliśmy, że rekwizyty będzie można wykonać samodzielnie, czyli na przykład wydrukować i wyciąć.

Więcej

Nowa darmowa gra szkoleniowa – Open Coop

Pod nazwą kodową Open Coop kryje się nasz nowy projekt. Będzie to krótka gra szkoleniowa ucząca współpracy. Niby nic nowego, ale tym razem postanowiliśmy rozdać ją za darmo. Gra ma być dostępna do pobrania w postaci pliku PDF wprost z naszej witryny dla każdego. Liczymy, że przyda się nie tylko w korporacjach.

Więcej

Recepta na symulację szkoleniową

Minęło 6 lat, od kiedy sąd we Wrocławiu podjął decyzję o nadaniu numeru KRS spółce Octigo. Nie miałem o tym pojęcia dopóki Linkedin tego nie przypomniał i w sumie nie ma to większego znaczenia. Jednak ta data stała się pretekstem, do zebrania w krótkim tekście doświadczeń z tworzenia symulacji szkoleniowych, jakie zebraliśmy przez ostatnie 10 lat. Czyli innymi słowy opowiem, jak zrobić symulację szkoleniową na bazie […]

Więcej

Dwie nowe symulacje w naszej ofercie – Florida i Test Flight

Właśnie skończyliśmy prace nad naszymi najnowszymi symulacjami szkoleniowymi. Obie były przygotowywane na potrzeby dużego programu szkoleniowego w jednej firm IT dotyczącego 400 analityków i wdrożeniowców. Obie są powiązane ze sobą i ilustrują dwie odmienne perspektywy patrzenia na projekt informatyczny. Spojrzenie ze strony analityka i wdrożeniowca.

Więcej

Beta testy najnowszej symulacji Samoloty

W środę (30 marca) o 16:00 we Wrocławiu, w Wender Edu na ul. Św. Józefa 3 (Ostrów Tumski) organizujemy beta testy naszej symulacji szkoleniowej Samoloty. Testy potrwają od 16 do 19. Polegać będą na rozegraniu tej symulacji przez grupę ochotników. Symulację poprowadzi Paweł Gąsowski i Bartek Bylok. Jeżeli chcecie zobaczyć, jak tworzy się takie szkolenia i je testuje, to serdecznie zapraszamy.

Więcej

Templariusze na Kongresie PMI w grudniu

2 grudnia w trakcie dnia warsztatowego Kongresu PMI będziemy mieli przyjemność zorganizowania symulacji Templariusze. Szkolenie Templariusze dotyczy negocjacji i oparte jest na studium przypadku pewnego projektu z XIII wieku, kiedy Henryk Brodaty, książę panujący we Wrocławiu, negocjował sprowadzenie zakonu na polskie ziemie i wybudowanie pierwszej w Polsce komandorii. Szkolenie Templariusze dodatkowo przybliża mało znaną w Polsce metodę negocjacji szachowych, szczególnie przydatną w wielowymiarowych rokowaniach kilku parametrów […]

Więcej

Seminarium Evidence Based w Biznesie

Evidence Based Training Association, firmy Moderator i Octigo zaprasza na kolejne spotkanie seminaryjne. Tworząc symulacje zadaliśmy sobie kilka pytań. Pierwsze z nich brzmiało: Czy symulacje skutecznie szkolą?

Więcej

Nowa generacja symulatora projektów gotowa

Właśnie skończyliśmy prace nad najnowszą wersją naszego symulator szkoleniowego prowadzenia projektów. Został on napisany od nowa. Do największych zmian można zaliczyć całkowitą zmianę wyglądu i nawigacji oraz dodanie modułu planowania projektu. Symulator będzie stosowany między innymi na Uniwersytecie Szczecińskim na zajęciach zarządzania projektami i w naszej Szkole Project Managera, a także na wybranych szkoleniach z zarządzania projektami

Więcej

Zapraszamy na Bazę na Marsie do Katowic

27 września organizowana jest pierwsza konferencja Sląskiego oddziału PMI w Katowicach. Z przyjemnością i dumą informujemy, że zostaliśmy zaproszeniu do przeprowadzenia Bazy na Marsie w trakcie tej konferencji. Wiemy, że już zapisanych jest około 60 osób, co czyni to wydarzenie jednym z większych w naszej historii.

Więcej

Zapraszamy na IPMA – Massawa w wersji short też tam będzie

Zapraszamy na konferencję IPMA Polska na temat zarządzania projektami. Sporo ciekawy wykładów się szykuje, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy się nie pochwalili. W ramach ścieżki warsztatowej zorganizujemy Massawę w wersji skróconej.

Więcej

Ile kosztuje zmienność procesu?

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego wpisu zamieszczamy wyniki krótkiego eksperymentu, który wyszedł nam przy okazji. W trakcie ostatniej sesji Lean Game mieliśmy szansę przeprowadzić symulację na 7 równoległych grupach uczestników. Otóż w trakcie tej symulacji uczestnicy najpierw stabilizują i optymalizują prosty proces wytwarzania klocków. Przy okazji mają szansę nabrać kompetencji w jego realizacji. Służą temu 3 iteracje optymalizacji i następującej po niej produkcji.

Więcej

ISAGA 2014 – zwarta relacja

Właśnie wróciliśmy z Austrii, z deszczowego Dornbirn. Jak zaczęło padać pod Monachium, to skończyło 3 dni później za Monachium. Początkowo deszcz lał z góry, z boku, pod kątem, potem już tylko siąpił. Po dwóch dniach chmury podniosły się nieco wyżej i okazało się, że jesteśmy w Alpach. Ale nie pogoda była tu przecież najważniejsza. Najważniejsza była merytoryka.

Więcej

Piszą o nas w Holandii

Sprawozdanie z Massawy znalazło się w biuletynie oddziału PMI w Holandii. Massawa odbyła się w Krakowie, ale mieliśmy szczęście gościć reprezentanta Niderlandów, która podzieliła się swoimi wrażeniami z tej sesji. A było gorąco… Poniżej fragment relacji.

Więcej

Gry w szkoleniach biznesowych

Zapraszamy do pobierania naszego najnowszego raportu na temat efektywności gier w szkoleniach biznesowych. Zebraliśmy badania przeprowadzone na ponad 35 000 ludzi, które w różnych aspektach pokazują, w jakich sytuacjach gry szkoleniowe są efektywnym narzędziem dydaktycznym oraz wyjaśniają dlaczego tak się dzieje. Raport dostępny jest całkowicie za darmo. Zapraszamy do lektury. Link do raportu

Więcej
Kontakt
Interesują Cię nasze szkolenia? Skontaktuj się z nami: tel.:+48 512 364 075 e-mail: szkolenia@octigo.pl Formularz kontaktowy

Biuletyn

 

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy na blogu, co nas fascynuje, co nowego dzieje się w Octigo? Zapisz się na nasz biuletyn.

Wypełniając powyższy formularz, zgadzam się na przetwarzanie podanych danych do celów marketingowych przez firmę Octigo sp. z o.o. Twój e-mail będzie przechowywany wyłącznie w naszej bazie, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych, Twój e-mail nie jest udostępniany innym podmiotom, wysyłamy biuletyn e-mailowy nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

 
 
Profil na Google+ PMI, PMBOK, PMP, PgMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.