+48 512 364 075

Techniki kierownika projektu

Dlaczego metoda ścieżki krytycznej kłamie.

Metoda ścieżki krytycznej jest jedną z najpopularniejszych technik analizy projektu. Występuje w każdej ścieżce certyfikacyjnej, czy to PMI od poziomu CAPM, przez PMP, po PgMP, czy PRINCE2, czy też IPMA. CPM (Critical Path Method) w przejrzysty sposób pokazuje logikę projektu na osi czasu. Demonstruje, jakie konsekwencje w czasie rodzą określone zależności między zadaniami. W teorii pokazuje, ile projekt będzie trwał. No właśnie w teorii…

Więcej

LibrePlan ciekawe darmowe narzędzie do zarządzania portfelem projektów

Ostatnio w poszukiwaniu systemu do zarządzania portfelem projektów dla pewnej firmy wpadłem na ciekawe narzędzie. LibrePlan jest darmowym systemem rozwijanym przez zespół programistów w formule open source, ale nie tylko to decyduje o jego wartości.

Więcej

Korzystanie z wartości wypracowanej w MS Project

Naturalnym uzupełnieniem wpisu na temat stosowania metody wartości wypracowanej jest krótki samouczek, jak wykorzystać do jej wyliczania MS Project. Być może pamiętacie przykład z artykułu o planowaniu harmonogramu w MS Project, rozwiniemy go tutaj dalej o elementy earned value.

Więcej

Wyliczanie ścieżki krytycznej maciupcimi kroczkami

W jednym z wpisów sprzed kilku miesięcy opisywałem, jak wyliczać ścieżkę krytyczną w projekcie. Jednak ostatnia wysoka popularność tego wpisu oraz jego powtórna lektura sprowokowały mnie do wniosku, że chyba nie dostatecznie rozdrobniłem algorytm wyliczania zapasów swobodnych, a potrzeby czytelników rosną. Zatem jeszcze raz, jak to się robi w spowolnionym tempie.

Więcej
Kontakt
Interesują Cię nasze szkolenia? Skontaktuj się z nami: tel.:+48 512 364 075 e-mail: szkolenia@octigo.pl Formularz kontaktowy

Biuletyn

 

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy na blogu, co nas fascynuje, co nowego dzieje się w Octigo? Zapisz się na nasz biuletyn.

Wypełniając powyższy formularz, zgadzam się na przetwarzanie podanych danych do celów marketingowych przez firmę Octigo sp. z o.o. Twój e-mail będzie przechowywany wyłącznie w naszej bazie, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych, Twój e-mail nie jest udostępniany innym podmiotom, wysyłamy biuletyn e-mailowy nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

 
 
Profil na Google+ PMI, PMBOK, PMP, PgMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.