+48 512 364 075

PMI

Nowy certyfikat na bazie PMBOK Guide

Wbrew tytułowi tego wpisu, nic nie wiem o tym, aby PMI zamierzało wprowadzić nowy certyfikat. Wiadomo, że za 2 miesiące wyjdzie nowy PMBOK Guide poszerzony między innymi o terminologię zwinną, a na przełomie lat konsekwentnie zmieni się egzamin PMP.  Jednak nie o takiej zmianie tu zamierzam napisać. Przyszedł mi do głowy pomysł, w jaki sposób PMBOK Guide i sam certyfikat zarządzania projektami mógłby się rozwijać.

Więcej
13.06.2017
Marcin Żmigrodzki

Krótkie wprowadzenie do PMBOK Guide

Właśnie opublikowaliśmy nasz filmik przybliżający rolę i funkcjonowanie książki A Guide to the Project Management Body of Knowledge. Mamy nadzieję, że spodoba się wam nasze dzieło. Filmik można zobaczyć tutaj:

Więcej
21.04.2017
Marcin Żmigrodzki

PMP wkrótce się zmienia – krótki przegląd zmian w PMBOK 6

PMI właśnie ogłosił, że nowa wersja PMBOK Guide 6 zostanie opublikowana w Q3 2017, zaś nowe egzaminy PMP pojawią się w Q1 2018. Skąd tytułowe stwierdzenie, że wkrótce. Bo dla pierwszych kandydatów już może być za późno, by zdać egzamin w dotychczasowej wersji. A zmian będzie całkiem sporo, jeżeli wierzyć opublikowanemu draftowi PMBOK 6. Pierwsza i najbardziej widoczna to ta, że „Agile comes to PMBO Guide”. […]

Więcej
11.07.2016
Marcin Żmigrodzki

Odkodowanie PMBOK Guide w 15 minut

PMBOK Guide to zbiór ponad 600 stron, na których zamieszczono dziesiątki praktyk stosowanych w projektach. Owe praktyki zostały uporządkowane i przypisane do różnych rozdziałów, jak zakres, koszt, czas. Dla większej przejrzystości ujęto je w procesy, techniki, narzędzia, wejścia oraz wyjścia, łącznie grubo ponad 500 elementów w różnych konfiguracjach. I to upraszczanie spowodowało, że dość trudno jest zrozumieć tą książkę. W trakcie jednego ze szkoleń przyszedł […]

Więcej
10.04.2016
Marcin Żmigrodzki

Nowy PMBOK Guide 6 za niecały rok

Nowa wersja, już szósta PMBOK Guide pojawi się najprawdopodobniej pod koniec 2016 roku lub na początku 2017 roku. Właśnie przeglądałem wersję draft, która wskazuje na nieco zmienioną strukturę całej książki: kilka procesów znikło, kilka nowych pojawiło się. Ale po kolei.

Więcej
08.03.2016
Marcin Żmigrodzki

Nowe zasady zbierania PDU w PMI

PMI ogłosił nowe zasady gromadzenia punktów Professional Development Units (PDU). Jestem im poddany tak samo, jak każdy posiadacz certyfikatu PMI, więc postanowiłem się zainteresować, co się zmieniło. Na świecie to całkiem spora liczba ludzi, bo ponad 700 tysięcy. Poniższy tekst krok po kroku opisuje doświadczenia z nowym systemem i procesem autoryzacji punktów.

Więcej
28.12.2015
Marcin Żmigrodzki

17 do 19 lutego szkolenie PMP Prep

Zapraszamy wszystkich na szkolenie trzydniowe PMP Prep we Wrocławiu. W dniach 17 do 19 lutego będziemy przygotowywać się do egzaminu PMP i poznamy PMBOK Guide oraz kluczowe techniki dające przewagę na teście. Każdy uczestnik otrzyma dostęp do naszego portalu e-learningowego z baza kilkuset pytań na poziomie PMP. Jako jedyna firma szkoleniowa w Polsce stosujemy komputerowy symulator do nauki metody wartości wypracowanej.

Więcej
08.12.2015
Marcin Żmigrodzki

Templariusze na Kongresie PMI w grudniu

2 grudnia w trakcie dnia warsztatowego Kongresu PMI będziemy mieli przyjemność zorganizowania symulacji Templariusze. Szkolenie Templariusze dotyczy negocjacji i oparte jest na studium przypadku pewnego projektu z XIII wieku, kiedy Henryk Brodaty, książę panujący we Wrocławiu, negocjował sprowadzenie zakonu na polskie ziemie i wybudowanie pierwszej w Polsce komandorii. Szkolenie Templariusze dodatkowo przybliża mało znaną w Polsce metodę negocjacji szachowych, szczególnie przydatną w wielowymiarowych rokowaniach kilku parametrów […]

Więcej

Massawa na konferencji PMI Katowice

21 września odbędzie się konferencja PMI w Katowicach. Będziemy mieli przyjemność wygłosić krótki wykład o tym, jak rozwija się świat zarządzania projektami i w którym kierunku może podążać. Zaś popołudniu przeprowadzimy skróconą wersję Massawy.

Więcej

Porównanie certyfikacji zwinnego zarządzania projektami

Zwinne podejście do prowadzenia projektów (tzw. agile) szturmem zdobywa zainteresowanie kierowników projektów w Polsce. Aktualnie dostępnych jest kilka ścieżek, w ramach których można formalnie potwierdzić posiadanie wiedzy na temat tej rodziny metodyk. Postanowiłem przeanalizować takie ścieżki certyfikacyjne, jak: Certified Scrum Master, Professional Scrum Master, Agile Certified Practitioner, Agile PM.

Więcej
02.04.2015
Marcin Żmigrodzki

O czym PMBOK® Guide nie wspomina

Nauka PMBOK® Guide według posiadaczy PMP® zajmuje od 1 do 3 miesięcy (zobacz więcej w naszym raporcie na temat PMP). To ponad 600 stron dziesiątków technik, dobrych praktyk i procesów zarządzania projektami. Ten podręcznik powstaje od 1996 roku i aktualnie korzystamy z piątej edycji. W jego rozwoju brało udział kilkuset kierowników projektów z całego świata. Jednak mimo, że co wersja powiększa się o ok. 100 […]

Więcej
26.01.2015
Marcin Żmigrodzki

Aplikacja PMI Poland Chapter

Aplikacja wcześniej zaprezentowana na urządzenia Android teraz została udostępniona również na platformę IOS. Można w niej znaleźć informacje o Project Management Institute w Polsce, dane adresowe, a w przyszłości pojawiać się mają wiadomości o działaniach PMI Poland Chapter oraz o certyfikacjach PMI. Aplikację za darmo można pobrać tutaj

Więcej
12.12.2014
Marcin Żmigrodzki

Zapraszamy na Bazę na Marsie do Katowic

27 września organizowana jest pierwsza konferencja Sląskiego oddziału PMI w Katowicach. Z przyjemnością i dumą informujemy, że zostaliśmy zaproszeniu do przeprowadzenia Bazy na Marsie w trakcie tej konferencji. Wiemy, że już zapisanych jest około 60 osób, co czyni to wydarzenie jednym z większych w naszej historii.

Więcej

Jak upewnić się, że dobrze opisaliśmy zakres projektu? Prosta lista kontrolna

PMI w swoim WBS Practice Standard opisuje ciekawą listę kontrolną, która pomaga w zdiagnozowaniu przyczyn problemów w projekcie. Duża część z nich wynika z niewłaściwie zdefiniowanego zakresu. Zachęcam w ogóle do lektury tej pozycji, bo zawiera sporo przykładów i wiedzy, jak stosować WBS, czyli Strukturę Podziału Prac.

Więcej
08.09.2014
Marcin Żmigrodzki

5 standardów zarządzania projektami w 3 punktach (PMBOK® Guide, IPMA, PRINCE2, SCRUM, Six Sigma)

W 3 krótkich punktach postanowiliśmy spisać podstawowe różnice między trzema najpowszechniejszymi certyfikatami na rynku PMP®, IPMA-C i PRINCE2 Foundation, Certified Scrum Master, Six Sigma Green Belt oraz stojącymi za nimi standardami zarządzania projektami. Poniżej opisano: Co oferują 5 standardów Jakie są rodzaje certyfikacji Jak zdobyć te certyfikaty

Więcej

KNF zaleca stosowanie PMBOK® Guide w bankach. Wiedzieliście o tym?

„Projekty powinny być prowadzone z wykorzystaniem lub w odniesieniu do uznanych standardów i dobrych praktyk w obszarze zarządzania projektami, jak np. standardy dotyczące zarządzania projektami proponowane przez PMI® (Project Management Institute) – w szczególności standard PMBOK® Guide (Project Management Body of Knowledge) – czy metodyka PRINCE2 (PRojects IN Controlled Environments).”

Więcej
18.08.2014
Marcin Żmigrodzki

PMP® małymi kroczkami

Każdy zainteresowany certyfikatem PMP® może zapoznać się z naszym krótkim przewodnikiem na ten temat. Obrazowo pokazuje on, czym jest ten certyfikat, jaka jest droga do jego otrzymania i jaką wartość przedstawia. Raport ma 15 stron i jest dostępny za darmo z naszej witryny. Link do książki   PMI, PMBOK, PMP, PMI-ACP, PgMP, PfMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.

Więcej
14.08.2014
Marcin Żmigrodzki

Massawa w Krakowie na seminarium PMI

Serdecznie zapraszamy do Krakowa na Massawę organizowaną przez region małopolski PMI. Zaczynamy 27 maja o 17:30 i szkolimy się do 20:30 w Polish Open University-Wyższa Szkoła Zarządzania Ul. Głowackiego 12, Aula (II piętro).   Link do zapisów Rozegramy wersję skróconą Massawy, bo 3-godzinną, więc będzie bardzo dynamicznie i intensywnie.      

Więcej
19.05.2014
Marcin Żmigrodzki

Pulse of Profession 2014 już jest

Właśnie wyszedł najnowszy raport PMI na temat trendów w zarządzaniu projektami – Pulse of Profession 2014. A co z niego wynika: 44% projektów nie kończy się sukcesem, organizacji tracą ponad 10% zainwestowanych pieniędzy na skutek słabej efektywności działań. Poniżej więcej wniosków z raportu.

Więcej

I Konferencja PMI Wrocław

4 i 5 kwietnia odbędzie się pierwsza wrocławska konferencja organizowana przez PMI. Będziemy tam obecni – 4 kwietnia organizujemy całodniową Massawę, zaś 5 kwietnia będę miał przyjemność wygłosić krótki wykład o mitach w zarządzaniu projektami. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy są prowadzone przez stronę konferencji. Miejsce: Hotel Mercure pl. Dominikański 1 Link do strony konferencji Więcej o Massawie tutaj

Więcej
05.03.2014
Marcin Żmigrodzki
Kontakt
Interesują Cię nasze szkolenia? Skontaktuj się z nami: tel.:+48 512 364 075 e-mail: szkolenia@octigo.pl Formularz kontaktowy

Biuletyn

 

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy na blogu, co nas fascynuje, co nowego dzieje się w Octigo? Zapisz się na nasz biuletyn.

Wypełniając powyższy formularz, zgadzam się na przetwarzanie podanych danych do celów marketingowych przez firmę Octigo sp. z o.o. Twój e-mail będzie przechowywany wyłącznie w naszej bazie, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych, Twój e-mail nie jest udostępniany innym podmiotom, wysyłamy biuletyn e-mailowy nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

 
 
Profil na Google+ PMI, PMBOK, PMP, PgMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.