+48 512 364 075

Gry strategiczne

Business Inc. 3D wreszcie jest na IOS i Android

Z dumą ogłaszamy, że Business Inc. 3D, nasza najnowsza gra, wreszcie się ukazała w wersji na iPhone i iPad. Gra jest dostępna po polsku i po angielsku narazie. Z czasem pewnie dołożymy więcej języków, jak to się stało z poprzednią wersją Business Inc. Mamy też już plany na dołożenie kolejnych funkcjonalności, prawdopodobnie wypuścimy je na rynek na wiosnę. Serdercznie zapraszamy do zabawy wszystkich użytkowników systemu […]

Więcej
11.01.2018
Marcin Żmigrodzki

Premiera polskiej wersji Business Inc. 3D

Po roku prac oficjalnie prezentujemy naszą najnowszą grę o nazwie Business Inc. 3D. Model rozgrywki jest podobny do poprzedniej wersji naszej gry, jednak dodaliśmy szereg nowych opcji. Zaczynając od napisanego od nowa wyglądu gry, przez trójwymiarowe biuro i pracowników, po możliwość kupowania przedmiotów, zaciągania kredytów oraz wyposażania pracowników w różne gadżety podnoszące, a czasem obniżające efektywność. Gracz ma do wyboru kilkadziesiąt przedmiotów, jak różne klawiatury, krzesła, […]

Więcej
22.12.2017
Marcin Żmigrodzki

Pożegnaliśmy się z Business Inc. A już wkrótce Business Inc. 3D

Właśnie sprzedaliśmy grę Business Inc. Dotychczasową wersję przejął fundusz i prawdopdobnie będzie nadal dostępna w Google Play. Tylko może pojawi się więcej reklam. Dobra wiadomość jest taka, że już wkrótce opublikujemy Business Inc. w wersji 3D. Dzisiaj można pograć w niego tylko w Polsce i w wersji próbnej. Gra pod tym linkiem I chyba czas podsumować ten projekt oraz cały produkt. Celem było uzyskanie 10 […]

Więcej
21.11.2017
Marcin Żmigrodzki

Business Inc. – zapraszamy do udziału w otwartych beta testach

W nowej wersji rozgrywka będzie bazowała na tym samym silniku, jednak pojawi się szereg udoskonaleń i zmiań. Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to od nowa napisany interface gry. Rozgrywkę przenieśliśmy do świata pełnej 3D. Teraz można sobie oglądać biuro, ustawiać miejsca pracy, wyposażać je w rozmaite gadżety. Ponadto wprowadzimy wiele różnych sprzętów, które mogą podnieść efektywność prac. Będzie można kupić stół do bilard, […]

Więcej
09.10.2017
Marcin Żmigrodzki

Castra Romana – pierwsze testy

Współnie z Pawłem i Konradem zrobiliśmy pierwsze testy Castra Romana. Na zaimprowizowanej tarczy broniliśmy się przed atakami barbarzyńców. Efektem testów jest kilkanaście uwag zgłoszonych do backlogu. A nasze doświadczenie podpowiada, że gdy jest możliwość zgłoszenia uwagi do szkolenia, to znaczy, że szkolenie ma w miarę skonkretyzowaną koncepcję. Generalnie narazie jest zbyt łatwo, brakuje wyrównanego obciążenia ról, oraz gra nie każe za brak dobrego planowania. Brakuje też wciągającej […]

Więcej

Obóz rzymski ciąg dalszy

Kolejny etap prac nad open source’ową symulacją za nami. Mamy coraz bliższe konkrety. Poniżej notatka ze spotkania, jakie dzisiaj odbyliśmy. Obóz rzymski jako tło fabularne zostaje i zaczynamy się skupiać na detalach.

Więcej

Właśnie przyszła Łasica z drukarni

Już mamy u siebie całą górę Łasic. Kolejny krok procesu to wysłanie jej do tych, którym to obiecaliśmy. Część z naszych czytelników dobrze wie, o kim mówimy. Ponadto rozpoczynamy z pomocą naszego partnera rozsyłkę po sklepach. Planujemy też nawiązać współpracę z jednym sklepem internetowym, aby zapewnić również sprzedaż zdalną.

Więcej
28.06.2017
Marcin Żmigrodzki

Wielki Mur – ciąg dalszy, ale już nie Mur tylko Obóz Rzymski

Postanowiliśmy przebudować koncepcję tego szkolenia. To jednak nie będzie Wielki Mur tylko rozstawianie obozu armii Imperium Rzymskiego. O niesamowitej sprawności w tym względzie rzymskich legionistów już pisaliśmy. Zatem symulacja oparta na tym przypadku historycznym świetnie się nada do demonstracji efektywnego zarządzania czasem projektu.

Więcej

Wielki mur – koncepcja się krystalizuje

Poniżej przedstawiamy sprawozdanie z prac na open source’owym warsztatem Wielki Mur. Jesteśmy kilka kroków dalej i aktualna koncepcja przedstawia się następująco. Tak, jak wcześniej pisaliśmy, wybraliśmy historię budowania Chińskiego Muru. Głównym celem jest zabezpieczenie się przed ryzykiem najazdu barbarzyńskiej armii. Celami szczegółowymi są zmienne priorytety związane pojawiającymi się mniejszymi zagrożeniami ze strony wroga oraz zmiany koncepcji przez cesarza.

Więcej

Nowa darmowa gra szkoleniowa – Open Coop

Pod nazwą kodową Open Coop kryje się nasz nowy projekt. Będzie to krótka gra szkoleniowa ucząca współpracy. Niby nic nowego, ale tym razem postanowiliśmy rozdać ją za darmo. Gra ma być dostępna do pobrania w postaci pliku PDF wprost z naszej witryny dla każdego. Liczymy, że przyda się nie tylko w korporacjach.

Więcej

Ruszają otwarte beta testy Business Inc. 2

Skończyliśmy wewnętrzne testy, scenariusze napisane w większości, pozostaje nam grać i sprawdzać, czy gra jest dobrze zbilansowana. Posłuchaliśmy kilkuset komentarzy i wprowadziliśmy szereg zmian w rozgrywce. W końcu będzie rozgrywka swobodna według automatycznie generowanych projektów, dzięki temu za każdym razem gra będzie przebiegać inaczej. Wprowadziliśmy różne poziomy trudności od najłatwiejszego do naprawdę trudnego. Dodaliśmy tryb pracy w nadgodzinach (na obrazku z boku możecie zobaczyć, jak […]

Więcej
31.12.2015
Marcin Żmigrodzki

Business Inc. II już jest dostępny

Business Inc. (BINC) symuluje prowadzenie niewielkiej firmy produkującej gry komputerowe. Gracz jednak nie skupia się na technologii produkcji gier, ani na eksplorowaniu świat. To, co jest najważniejsze, to prawidłowa selekcja projektów, dobór ludzi oraz ich rozwijanie, a także pilnowanie finansów firmy od strony przychodowej, jak i kosztowej. Wraz z kolejnymi wydaniami staramy się, aby gra symulowała kolejne mechanizmy występujące w projektach. Dotąd została ściągnięta w […]

Więcej
07.12.2015
Marcin Żmigrodzki

Pierwszy PMBOK® Guide rozdany

Z przyjemnością informuję, że sierpniowa książka PMBOK® Guide ed. 5 powędruje do Mateusza S., który ukończył grę Business Inc i przesłał nam poprawne hasło z końcowego ekranu gry. Przypominamy, że konkurs trwa i kolejne losowanie odbędzie się w październiku. Obejmie ono zgłoszenia wrześniowe. Zyczymy powodzenia wszystkim graczom.

Więcej
10.08.2015
Marcin Żmigrodzki

Business Inc dostępny w Google Play i AppStore

Posiadacze telefonów z systemem Android oraz IOS już mogą pobierać naszą grę mobilną pod tytułem Business Inc. Gra polega na prowadzeniu firmy tworzącej gry mobilne. Zadaniem gracza jest zatrudnianie ludzi i realizacja projektów, a następnie ich sprzedaż na rynku. Gra oprócz rozrywki zawiera treści edukacyjne związane z zarządzaniem projektami. Ilustruje takie zjawiska, jak crashing, czy wielozadaniowość. Wyświetla wykresy wypalania i wartości planowanej. Business Inc dostępny jest za darmo.

Więcej

Seminarium Evidence Based w Biznesie

Evidence Based Training Association, firmy Moderator i Octigo zaprasza na kolejne spotkanie seminaryjne. Tworząc symulacje zadaliśmy sobie kilka pytań. Pierwsze z nich brzmiało: Czy symulacje skutecznie szkolą?

Więcej

Ile zarobi Stone Crush Saga?

A ile Vegge Warior? Czy wypuścimy Furious Penguins na rynek zanim zrobi to konkurencja i zdobędziemy większość zysków, czy też oni nas wyprzedzą i nie zarobimy nic? Na te pytania będziecie mogli sobie odpowiedzieć, grając w naszą najnowszą produkcję. Grę symulacyjną na urządzenia mobilne, w której wcielicie się w role właściciela firmy informatycznej produkującej gry mobilne.

Więcej
13.11.2014
Marcin Żmigrodzki

Nowy rekord Bazy na Marsie

W ostatnią sobotę w Katowicach zorganizowaliśmy symulację Baza na Marsie. Odbyła się w ramach pierwszej konferencji PMI Katowice. Jak się okazało była to największa Baza na Marsie, w szkoleniu wzięło udział ponad 80 osób. Musieliśmy zorganizować 7 niezależnych stołów, przy których grali uczestnicy.

Więcej
29.09.2014
Marcin Żmigrodzki

W Poznaniu na seminarium IPMA zorganizujemy Bazę na Marsie

8 września w budynku Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 2a w Poznaniu sprawdzimy, ile kosztuje projekt bez planu kontra projekt realizowany z planem. Zaczynamy o godzinie 18.00. Będziemy budować Bazę na Marsie i dyskutować o wartości planowania projektu. Seminarium potrwa 2 godziny.

Więcej
02.09.2014
Marcin Żmigrodzki

Czy zatrudnisz Tomasza?

Tomasz jest analitykiem. Jest szybki, a nawet zwinny, ma bogate doświadczenie, choć brakuje mu trochę wiedzy na temat zarządzania projektami, lecz uczy się szybko. Jeśli zatrudnisz go w projekcie będącym wyzwaniem, da z siebie wszystko. Ujawniamy pierwszą informację na temat naszej największej produkcji w historii Octigo.

Więcej
05.08.2014
Marcin Żmigrodzki

Massawa zdobyła nagrodę na ISAGA 2014

Massawa została oceniona jako najlepszy warsztat interaktywny na konferencji ISAGA 2014. ISAGA (International Simulation And Gaming Association) to największa na świecie organizacja wspierająca rozwój gier szkoleniowych i symulacji. Działa od ponad 40 lat w 33 krajach świata. Ostatnia konferencja w Dornbirn/Austria miała nr 45.

Więcej
12.07.2014
Marcin Żmigrodzki
Kontakt
Interesują Cię nasze szkolenia? Skontaktuj się z nami: tel.:+48 512 364 075 e-mail: szkolenia@octigo.pl Formularz kontaktowy

Biuletyn

 

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy na blogu, co nas fascynuje, co nowego dzieje się w Octigo? Zapisz się na nasz biuletyn.

Wypełniając powyższy formularz, zgadzam się na przetwarzanie podanych danych do celów marketingowych przez firmę Octigo sp. z o.o. Twój e-mail będzie przechowywany wyłącznie w naszej bazie, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych, Twój e-mail nie jest udostępniany innym podmiotom, wysyłamy biuletyn e-mailowy nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

 
 
Profil na Google+ PMI, PMBOK, PMP, PgMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.