+48 512 364 075

Baza na Marsie

Jak wiele planowania potrzeba, aby poradzić sobie w projekcie, czyli słów kilka o rutynowym podejściu do projektów

Nieco kolokwialnym językiem zadane pytanie jednak nie jest moim zdaniem trywialne. Standardy opisujące dobre praktyki zarządzania projektami proponują dziesiątki technik, metod, zachowań, które podnoszą sukces projektu. I tak faktycznie jest. Każda z tych praktyk z osobna w pewnych projektach na pewno pomogła. Skoro każda bywa użyteczna, to można by pomyśleć, że dwie są lepsze niż jedna, a jedenaście niż dziesięć. Idąc tym tropem, ktoś mógłby […]

Więcej

Czy dzieci uczymy współpracy?

Co się stanie, gdy 8-latkom da się zadanie polegające na wspólnym wykonaniu projektu. Gdy dla utrudnienia powie się, że klocki trzeba przywozić z kamieniołomu i że tylko wybrane dzieci mogą je przywozić po maksymalnie 5 klocków. Chaos? A co się stanie, gdy to samo zadanie damy 5-latkom. Armagedon? Niekoniecznie.

Więcej
19.05.2017
Marcin Żmigrodzki

Nowy model cyklu życia grupy

Od kilku lat przy okazji realizowanych szkoleń prowadzimy prosty eksperyment dotyczący współpracy ludzi. Grupa ludzi otrzymuje proste kompetencje i ma za zadanie zbudować domki z klocków lego. Uczestnicy najpierw realizują zadanie, mając przed sobą tylko obrazek z finalną budowlą, za drugim razem oprócz finalnej budowli mają też szczegółowy plan czynności do wykonania, a za trzecim razem sami tworzą taki plan. Celem jest zbudować jak najszybciej […]

Więcej
23.07.2016
Marcin Żmigrodzki

Seminarium Evidence Based w Biznesie

Evidence Based Training Association, firmy Moderator i Octigo zaprasza na kolejne spotkanie seminaryjne. Tworząc symulacje zadaliśmy sobie kilka pytań. Pierwsze z nich brzmiało: Czy symulacje skutecznie szkolą?

Więcej

Nowy rekord Bazy na Marsie

W ostatnią sobotę w Katowicach zorganizowaliśmy symulację Baza na Marsie. Odbyła się w ramach pierwszej konferencji PMI Katowice. Jak się okazało była to największa Baza na Marsie, w szkoleniu wzięło udział ponad 80 osób. Musieliśmy zorganizować 7 niezależnych stołów, przy których grali uczestnicy.

Więcej
29.09.2014
Marcin Żmigrodzki

Zapraszamy na Bazę na Marsie do Katowic

27 września organizowana jest pierwsza konferencja Sląskiego oddziału PMI w Katowicach. Z przyjemnością i dumą informujemy, że zostaliśmy zaproszeniu do przeprowadzenia Bazy na Marsie w trakcie tej konferencji. Wiemy, że już zapisanych jest około 60 osób, co czyni to wydarzenie jednym z większych w naszej historii.

Więcej

W Poznaniu na seminarium IPMA zorganizujemy Bazę na Marsie

8 września w budynku Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 2a w Poznaniu sprawdzimy, ile kosztuje projekt bez planu kontra projekt realizowany z planem. Zaczynamy o godzinie 18.00. Będziemy budować Bazę na Marsie i dyskutować o wartości planowania projektu. Seminarium potrwa 2 godziny.

Więcej
02.09.2014
Marcin Żmigrodzki

Eksperyment Baza na Marsie

W jednym z naszych szkoleń – Baza na Marsie – uczestnicy realizują dwa projekty. Pierwszy bez planu bazowego oraz ustalonych ról i zasad współpracy. Chwilę później drugi z planem (zakresem, harmonogramem, kosztem) oraz podaną procedurą projektową. Zrealizowaliśmy kilkadziesiąt grup szkoleniowych i w pewnym momencie zorientowaliśmy, że niechcący prowadzimy ciekawy eksperyment społeczny. Postanowiliśmy zacząć zapisywać wyniki, a poniżej możecie zobaczyć wnioski z nich.

Więcej
23.06.2014
Marcin Żmigrodzki

Zapraszamy na Dolnośląskie Forum HR

2 czerwca we Wrocławiu odbędzie się konferencja Dolnośląskiego Forum HR, na którym przedstawimy krótki wykład na temat faktów i mitów w grach szkoleniowych. Ponadto będziemy mieli przyjemność przeprowadzić jedną z naszych mini gier – Bazę na Marsie.

Więcej
09.05.2014
Marcin Żmigrodzki

Największa Baza na Marsie w historii

Już jutro po południu zbudujemy największą Bazę na Marsie. Mówimy oczywiście o naszej grze szkoleniowej. Największa, bo zapisało się ponad 80 osób. Zatem rozegramy równolegle 6 niezależnych baz. Zapraszamy do budynku B do sali 301. http://www.wsb.pl/wroclaw/aktualnosci/baza-na-marsie-jak-dzieki-grze-mozna-wspierac-potencjal-pracownikow Wszystkich, którzy dali radę się zapisać serdecznie zapraszamy na jutro. Tym, którzy nie zdążyli obiecujemy, że będziemy organizować kolejne takie seminaria we Wrocławiu. A najbliższe już w maju w […]

Więcej

Nowe szkolenie ABC Projektów

Podstawy projektów w pigułce. W 2 dni zrozumiesz, o co chodzi metodykami projektowymi i poznasz najbardziej użyteczne techniki. Postanowiliśmy połączyć najlepsze moduły szkoleniowe i stworzyć szkolenie, które w pigułce przybliży świat zarządzania projektami. W ciągu 2 dni można poznać podstawy najpopularniejszych metodyk do prowadzenia projektów. Pokazujemy zarówno podejście tzw. kaskadowe (PMBOK, PRINCE), jak i zwinne (Scrum, Agile). A dzięki zdobytej wiedzy, łatwiej możesz wybrać, które […]

Więcej

Baza na Marsie – jak dzięki grze wspierać potencjał pracowników

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu i Octigo – partner merytoryczny studiów podyplomowych (m.in. Zarządzanie Projektem Informatycznym, Six Sigma – Optymalizacja Procesów) – zapraszają na nieodpłatny warsztat Baza na Marsie. Warsztat w bardzo obrazowany sposób demonstruje wartość planowania w projektach. Jednocześnie ilustruje, jak można zastosować nowoczesne techniki szkoleniowe nie tylko po to, aby przekazać wiedzę, ale również błyskawicznie rozwinąć umiejętności i zmotywować uczestników do właściwego działania.

Więcej

PMI Łódź – Baza na Marsie dla 50 ludzi naraz [filmik]

W zeszłym tygodniu wspólnie z oddziałem Project Management Institute w Łodzi zorganizowaliśmy mini symulację Baza na Marsie. W seminarium pod tytułem „Ile jest wart plan projektu?” rozmawialiśmy o tym, po co nam planowanie projektu. Czy na pewno warto poświęcać czas na zaplanowanie? A może podejście klasyczne (WBS, harmonogram, budżet) nie jest jedynym właściwym? Pobiliśmy też rekord Bazy na Marsie, bowiem równolegle rozgrywaliśmy symulacje dla niemal 50 […]

Więcej
09.04.2013
Marcin Żmigrodzki

Baza na Marsie na IBM IT Forum

Wczoraj rozegraliśmy parę sesji Bazy na Marsie w ramach konferencji IT Forum organizowanej przez IBM Polska. Uczestnicy popołudniowej sesji pobili rekord tej symulacji. Projekt realizowany ad hoc zajął 8:42 minut (budżet przekroczono o 42 klocki), a projekt z planem 5:36 minut (za drugim razem nie było żadnego przekroczenia budżetu). Gratulujemy!

Więcej

Octigo na tournee po Polsce :)

W lutym i marcu trochę na nas nosi po kraju. Byliśmy na seminarium PMI w Zielonej Górze, Poznaniu, za tydzień będziemy na konferencji IT Forum w Warszawie dzięki uprzejmości Centrum Edukacji IBM, wkrótce zawitamy na seminarium we Wrocławiu oraz poprowadzimy trzy dni Massawy w trakcie seminarium Business Week, w maju będziemy też w Lodzi na konferencji PMI LeanDays. I z dumą informujemy, że 27 marca można na […]

Więcej
03.03.2013
Marcin Żmigrodzki

Odwiedziny w PMI Lubuskie

Z dumą zapraszamy na seminarium w Zielonej Górze organizowane przez PMI region lubuski. Opowiemy tam o nowatorskich technikach szkolenia oraz będziemy mogli w praktyce zademonstrować jedną z takich technik – symulacje. Rozegramy mini symulacje Bazę na Marsie. Seminarium odbędzie się 21 lutego o  18:00. Więcej o seminarium w PMI Lubuskie Więcej o Bazie na Marsie

Więcej
08.02.2013
Marcin Żmigrodzki

Baza na Marsie na APMG Show Case

29 listopada odbędzie się konferencja organizowana przez APMG – Show Case. Równolegle do wykładów będą miały miejsce warsztaty w trakcie tzw. roundtable. I właśnie tam o 12:00 zaprezentujemy nasze najnowsze dziecko – warsztat Baza na Marsie.

Więcej
21.11.2012
Marcin Żmigrodzki

Ile wart jest plan projektu?

Wielu zastanawia się, czy zarządzanie projektami ma wartość. Czy nie lepiej po prostu zebrać się i zrobić, co należy. Stworzyliśmy prostą mini symulację, która w pół godziny pokazuje, ile procent czasu można zaoszczędzić w przykładowym projekcie. Zbuduj Bazę na Marsie i dowiedz się, jakie korzyści daje plan zarządzania projektem.

Więcej
17.10.2012
Marcin Żmigrodzki
Kontakt
Interesują Cię nasze szkolenia? Skontaktuj się z nami: tel.:+48 512 364 075 e-mail: szkolenia@octigo.pl Formularz kontaktowy

Biuletyn

 

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy na blogu, co nas fascynuje, co nowego dzieje się w Octigo? Zapisz się na nasz biuletyn.

Wypełniając powyższy formularz, zgadzam się na przetwarzanie podanych danych do celów marketingowych przez firmę Octigo sp. z o.o. Twój e-mail będzie przechowywany wyłącznie w naszej bazie, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych, Twój e-mail nie jest udostępniany innym podmiotom, wysyłamy biuletyn e-mailowy nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

 
 
Profil na Google+ PMI, PMBOK, PMP, PgMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.