+48 512 364 075

Analiza biznesowa

Dwie nowe symulacje w naszej ofercie – Florida i Test Flight

Właśnie skończyliśmy prace nad naszymi najnowszymi symulacjami szkoleniowymi. Obie były przygotowywane na potrzeby dużego programu szkoleniowego w jednej firm IT dotyczącego 400 analityków i wdrożeniowców. Obie są powiązane ze sobą i ilustrują dwie odmienne perspektywy patrzenia na projekt informatyczny. Spojrzenie ze strony analityka i wdrożeniowca.

Więcej

Beta testy najnowszej symulacji Samoloty

W środę (30 marca) o 16:00 we Wrocławiu, w Wender Edu na ul. Św. Józefa 3 (Ostrów Tumski) organizujemy beta testy naszej symulacji szkoleniowej Samoloty. Testy potrwają od 16 do 19. Polegać będą na rozegraniu tej symulacji przez grupę ochotników. Symulację poprowadzi Paweł Gąsowski i Bartek Bylok. Jeżeli chcecie zobaczyć, jak tworzy się takie szkolenia i je testuje, to serdecznie zapraszamy.

Więcej

Metody analizy wymagań klienta

Analiza biznesowa to coraz bardziej modny termin o dość pojemnym znaczeniu. Pierwotnie dotyczył analizy finansowej i marketingowej nowych przedsięwzięć. Z czasem projekty informatyczne go zawłaszczyły. Poniżej można znaleźć przegląd perspektyw rozumienia tego terminu i przykładowe techniki stosowane w jego obszarze.

Więcej

Najnowsza symulacja Samoloty o zarządzaniu wymaganiami

Od dwóch miesięcy powstaje nasza najnowsza symulacja szkoleniowa pod roboczą nazwą Samoloty. Symulacja na temat współpracy analityków z wdrożeniowcami we wspólnych projektach. „Projektach”, bo tym razem uczestnicy będą mieli za zadanie wykonać 4 projekty w dwa dni. Ciekawe jest to, że symulacja powstaje w ramach programu szkoleniowego dla jednego z naszych klientów. Klient potrzebował narzędzi szkoleniowych dla 400 analityków i wdrożeniowców, a my zaproponowaliśmy, aby […]

Więcej

Szablon dokumentu analizy biznesowej

Właśnie udostępniliśmy szablon dokumentu analizy biznesowej, który przygotował Bartek Mazurkiewicz-Bylok. Plik ma 24 strony i wymienia krok po kroku elementy składające się na wzorcową analizę biznesową od celów, przez opis procesów, po specyfikację wymagań. Mamy nadzieję, że będzie pomocą dla studentów kierunków Zarządzania Wymaganiami i Analizy Biznesowej w Warszawie i Wrocławiu.

Więcej
12.01.2016
Marcin Żmigrodzki

PMI udostępnił za darmo Business Analysis for Practitioners: A Practice Guide

PMI udostępnił za darmo ciekawą książkę. Ponad 220 stron na temat technik i metod analizy wymagań biznesowych w rozumieniu wymagań biznesowych, udziałowców, rozwiązania, funkcjonalnych, niefunkcjonalnych, jakościowych, projektowych etc. Książka w swojej formie przypomina inne standardy PMI i sprawia wrażenie kolejnego zbioru dobrych praktyk, który ta organizacja zamierza promować na świecie. Zawiera opis takich technik, jak: przypadki użycia, user story, drzewa decyzyjne, mapy procesów, diagramy modelu danych, […]

Więcej
08.04.2015
Marcin Żmigrodzki

Najnowsza aplikacja mobilna BABOK Quattro Quiz za darmo

Zachęcamy do skorzystania naszej najnowszej aplikacji na Android dotyczącej metodyki BABOK Guide. Aplikacja ma formę quizzu, w którym odpowiada się na pytania na temat zadań, technik i metod zarządzania i analiz wymagań biznesowych. Znajdziecie w niej ponad 200 pytań o terminy, definicje ról, zadań, technik, wejść z BABOKa.

Więcej
11.09.2014
Marcin Żmigrodzki

Nowy certyfikat w PMI – PBA

Professional in Business Analysis tak nazywa się najnowszy tytuł, który można zdobyć w PMI. Od 12 maja do 4 sierpnia trwać będzie pilot nowego certyfikatu, w trakcie którego pierwsza grupa kandydatów rozwiąże test. PMI zachęca do wzięcia udziału w pilocie, oferując 20% upustu na koszt egzaminu. I to się świetnie składa, bo na WSB we Wrocławiu rozpoczęliśmy nabór na studia podyplomowe Zarządzanie wymaganiami – analiza […]

Więcej
16.04.2014
Marcin Żmigrodzki
Kontakt
Interesują Cię nasze szkolenia? Skontaktuj się z nami: tel.:+48 512 364 075 e-mail: szkolenia@octigo.pl Formularz kontaktowy

Biuletyn

 

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy na blogu, co nas fascynuje, co nowego dzieje się w Octigo? Zapisz się na nasz biuletyn.

Wypełniając powyższy formularz, zgadzam się na przetwarzanie podanych danych do celów marketingowych przez firmę Octigo sp. z o.o. Twój e-mail będzie przechowywany wyłącznie w naszej bazie, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych, Twój e-mail nie jest udostępniany innym podmiotom, wysyłamy biuletyn e-mailowy nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

 
 
Profil na Google+ PMI, PMBOK, PMP, PgMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.