+48 512 364 075

Brak czasu na naukę ?

Pracownikom brakuje czasu w ciągu dnia, aby poświęcić go na edukacji. Menadżerowie uznają, że firma nie może pozwolić sobie na nieobecność pracowników w pracy. Paradoksalnie wielu ludzi ma świadomość, że dzięki nabyciu nowych kompetencji, mogłoby zaoszczędzić sporo czasu. Innymi słowy jakże często wozimy taczki, zapominając je załadować.
Gry szkoleniowe mają szereg przewag nad tradycyjnymi szkoleniami ułatwiających odzyskanie czasu na naukę:

• Wzrost motywacji – uczestnik interaktywnej i dynamicznej gry szkoleniowej jest bardziej zmotywowany zarówno do uczestniczenia w szkoleniu, jak i do dalszego poszerzania wiedzy poza nim, często w swoim wolnym czasie. Atrakcyjna forma szkolenia powoduje, że dany materiał dydaktyczny również jest odbierany jako łatwiejszy do przyswojenia i ciekawszy.
• Praktyczny charakter – gra szkoleniowa silnie angażuje uczestników, stawiając ich wobec rzeczywistych problemów, które muszą rozwiązać. Ludzie „zderzają się” z innymi ludźmi i ich reakcje są często bardzo emocjonalne mimo, że biorą udział w symulacji. Zaś silne emocje szybko i skutecznie otwierają uczestników na nową wiedzę.
• Nabywanie doświadczenia – uczestnicy rozwiązując symulowane problemy nabywają doświadczenia w radzeniu sobie z podobnymi sytuacjami w codziennej pracy. Nawet do 6 miesięcy po szkoleniu uczestnicy informują nas, że napotkali sytuację analogiczną do symulowanej i dzięki grze szkoleniowej mieli już doświadczenie, jak sobie z nią poradzić
Współcześnie chcemy uczyć się wszędzie tam, gdzie mamy czas, w pociągu, stojąc w korku ulicznym, przed telewizorem, na nudnym spotkaniu i wielu innych. Nowoczesne technologie internetowe i mobilne pozwalają na kontakt z wiedzą wtedy, kiedy chcemy i gdzie chcemy. Tak elastyczne podejście do nauczania wymaga właściwego sformatowania treści, aby człowiek był w stanie w ciągu 5 minut przyswoić niewielką porcję informacji, przerwać i wrócić do nauki w innym miejscu i czasie. Tzw. casual learning jest efektywną odpowiedzią na ciągły brak czasu na edukację.

Zapoznaj się z naszymi grami szkoleniowymi i edukacyjnymi aplikacjami mobilnymi, które zwiększają efektywność przyswajania wiedzy.

Kontakt
Interesują Cię nasze szkolenia? Skontaktuj się z nami: tel.:+48 512 364 075 e-mail: szkolenia@octigo.pl Formularz kontaktowy

Biuletyn

 

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy na blogu, co nas fascynuje, co nowego dzieje się w Octigo? Zapisz się na nasz biuletyn.

Wypełniając powyższy formularz, zgadzam się na przetwarzanie podanych danych do celów marketingowych przez firmę Octigo sp. z o.o. Twój e-mail będzie przechowywany wyłącznie w naszej bazie, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych, Twój e-mail nie jest udostępniany innym podmiotom, wysyłamy biuletyn e-mailowy nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

 
 
Profil na Google+ PMI, PMBOK, PMP, PgMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.