+48 512 364 075

Ograniczony budżet na szkolenia ?

Gry szkoleniowe są jedną z najefektywniejszych form edukacji.

Pobierz darmowy raport na temat efektywności gier w szkoleniach

Wynika to z kilku aspektów:

• Pełny cykl Kolba – doświadczenie, analiza, uogólnienie, zmiana. Według cyklu Kolba na podstawie zdarzeń, które miały miejsce w rzeczywistości należy przeprowadzić ich analizę. Kolejnym krokiem powinno być wyciągnięcie bardziej ogólnej prawidłowości, która ma szersze zastosowanie nie tylko w moim bieżącym problemie. Opisanie podstaw do działania ma pozwolić zrozumieć mechanizmy, które dotykają przede wszystkim przyczyn problemów. Praktyka zaś to nic innego, jak próba implementacji w życie wypracowanych doświadczeń. Symulacja to wielokrotne samodzielne i przy pomocy trenera przejście przez cały cykl. Dzięki temu okazji do nauki jest dużo więcej niż w typowych szkoleniach.
• Prawo do błędu – symulacja zakłada zachowanie się polegające na zaangażowaniu swoich umiejętności i realizowaniu określonych celów. Zakłada również prawo do błędów. Z punktu widzenia uczestników symulacja jest realna, a nie udawana. Zawiera w sobie rzeczywistą dyskusję, faktyczne decyzje. Jedyną sztuczną rzeczą jest środowisko, w którym ma miejsce, samo zdarzenie pozostaje prawdziwe. Występują rzeczywiste funkcje z rzeczywistymi konsekwencjami. Wartością jest to, że popełniane błędy popełniane nic nie kosztują.
• Długi horyzont oddziaływania – uczestnicy gier szkoleniowych poddawani są silnej presji symulowanej sytuacji. To wzmacnia zaangażowanie i emocje związane z uczestniczeniem w szkoleniu. W efekcie pojawia się efekt „komety”, czyli jeszcze kilka miesięcy po szkoleniu, ludzie wracają do sytuacji doświadczonych w trakcie symulacji.
• Budowanie postaw – gry szkoleniowe skutecznie przekonują do stosowania nabytej wiedzy w praktyce, wpływając na właściwe postaw pracowników. Mamy wiele pozytywnych doświadczeń stosowania gier w programach budowy kultury organizacyjnej, w których efekt na organizację trwał lata.

Zapoznaj się z naszymi grami szkoleniowymi i programami rozwoju pracowników, które zwiększają efektywność przyswajania wiedzy.

Kontakt
Interesują Cię nasze szkolenia? Skontaktuj się z nami: tel.:+48 512 364 075 e-mail: szkolenia@octigo.pl Formularz kontaktowy

Biuletyn

 

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy na blogu, co nas fascynuje, co nowego dzieje się w Octigo? Zapisz się na nasz biuletyn.

Wypełniając powyższy formularz, zgadzam się na przetwarzanie podanych danych do celów marketingowych przez firmę Octigo sp. z o.o. Twój e-mail będzie przechowywany wyłącznie w naszej bazie, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych, Twój e-mail nie jest udostępniany innym podmiotom, wysyłamy biuletyn e-mailowy nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

 
 
Profil na Google+ PMI, PMBOK, PMP, PgMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.