+48 512 364 075

Rozwiązanie

Masz problem z wygraniem mini gry Symulacja harmonogramu?

Poniższy poradnik pomoże Ci. Jednak nie czytaj dalej, jeżeli nie chcesz sobie ułatwiać zabawy.

Zastosuj poniższe porady, a zwiększysz swoje szanse na zwycięstwo:

  • Nie zostawiaj zadań bez ludzi – przypisz człowieka do każdego zadania, bowiem w przeciwnym wypadku nie ruszy jego realizacja.
  • Unikaj wielozadaniowości – nie przypisuj tego samego człowieka do równoległych zadań. Postęp wówczas będzie dwukrotnie zwolniony. W idealnej sytuacji pracownik kończy jedno zadanie i dopiero wtedy zaczyna drugie.
  • Przyśpiesz ścieżkę krytyczną – najpierw przypisz ludzi do tzw. ścieżki krytycznej, czyli najdłuższej sekwencji powiązanych zadań. Alokuj do niej najszybszych pracowników, bowiem skrócenie ścieżki krytycznej zwykle skraca cały projekt. Więcej o ścieżce krytycznej może przeczytać tutaj.
  • Najpierw przypisz najszybszych ludzi – możliwe, że twój zespół jest tak duży, że nie potrzebujesz wszystkich ludzi, ale pamiętaj, aby na pewno wykorzystać tych najszybszych.
  • Gdy kontrolujesz czas, optymalizuj koszty – jeżeli widzisz, że jesteś przed czasem, zatrzymaj na chwilę projekt. Spróbuj zmienić alokację ludzi, aby użyć tych tańszych. Być może będą wolniejsi, ale w zamian za zapas czasu, może obniżyć koszty projektu. Pamiętaj, że najtrudniejszą sztuką jest zmieścić się w obu wymiarach: czasie i budżecie.

A teraz wróć do gry i spróbuj zastosować powyższe zasady.

Kontakt
Interesują Cię nasze szkolenia? Skontaktuj się z nami: tel.:+48 512 364 075 e-mail: szkolenia@octigo.pl Formularz kontaktowy

Biuletyn

 

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy na blogu, co nas fascynuje, co nowego dzieje się w Octigo? Zapisz się na nasz biuletyn.

Wypełniając powyższy formularz, zgadzam się na przetwarzanie podanych danych do celów marketingowych przez firmę Octigo sp. z o.o. Twój e-mail będzie przechowywany wyłącznie w naszej bazie, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych, Twój e-mail nie jest udostępniany innym podmiotom, wysyłamy biuletyn e-mailowy nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

 
 
Profil na Google+ PMI, PMBOK, PMP, PgMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.