+48 512 364 075

Castra Romana – pierwsze testy

Marcin Żmigrodzki

castra_romana_plansza_roboczaWspółnie z Pawłem i Konradem zrobiliśmy pierwsze testy Castra Romana. Na zaimprowizowanej tarczy broniliśmy się przed atakami barbarzyńców.

Efektem testów jest kilkanaście uwag zgłoszonych do backlogu. A nasze doświadczenie podpowiada, że gdy jest możliwość zgłoszenia uwagi do szkolenia, to znaczy, że szkolenie ma w miarę skonkretyzowaną koncepcję. Generalnie narazie jest zbyt łatwo, brakuje wyrównanego obciążenia ról, oraz gra nie każe za brak dobrego planowania. Brakuje też wciągającej historii w tle, a także aspektu przygotowywania się na nadchodzące ryzyka.

Przebieg rundy i plansza oraz rekwizyty się obroniły. Sam scenariusz budowy i obrony fortu rzymskiego też. Gra będzie miała jeden rekwizyt – żeton legionisty oraz plansze dla uczestników, karty zdarzeń, przeciwdziałań, ataków, a także plany projektu, instrukcje, mapę przebiegu rundy.

Nadal szacujemy, że powinna zająć razem z planowaniem i omówieniem końcowym około 2 godzin. Przy jednym stoliku może pracować od 4 do 9 osób. Jeden trener da radę obsłużyć od 1 do 3 stolików. Z dodatkowych rekwizytów potrzebny będzie flamaster i być może komputer z Excelem. Natomiast zamierzamy zrezygnować z prezentacji w Powerpoint.

Kolejne testy za tydzień lub dwa, jak tylko naniesiemy uwagi po tych testach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Kontakt
Interesują Cię nasze szkolenia? Skontaktuj się z nami: tel.:+48 512 364 075 e-mail: szkolenia@octigo.pl Formularz kontaktowy

Biuletyn

 

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy na blogu, co nas fascynuje, co nowego dzieje się w Octigo? Zapisz się na nasz biuletyn.

Wypełniając powyższy formularz, zgadzam się na przetwarzanie podanych danych do celów marketingowych przez firmę Octigo sp. z o.o. Twój e-mail będzie przechowywany wyłącznie w naszej bazie, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych, Twój e-mail nie jest udostępniany innym podmiotom, wysyłamy biuletyn e-mailowy nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

 
 
Profil na Google+ PMI, PMBOK, PMP, PgMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.