+48 512 364 075

Premiera Whisky – warsztat szkoleniowe z zarządzania procesami

Marcin Żmigrodzki

W ostatni weekend miała miejsce pierwsza sesja najnowszej gry szkoleniowej – Whisky. W ramach studiów podyplomowych Six Sigma kilkunastoosobowa grupa studentów uruchamiała produkcję i wprowadzała optymalizacji w starej gorzelni whisky w Szkocji.

W najbliższy weekend mamy kolejną sesję z drugą grupą studentów Six Sigma.

Whisky uczy jak zarządzać procesami, radzić sobie z ich zmiennością i optymalizować je. Wprowadza ponadto w podstawy Lean Management, praktycznie przybliżając takie pojęcia, jak: straty, mapowanie strumienia wartości, produkcja ciągniona, czasy przejścia, czasy taktu, przezbrajanie i wiele innych.

Poniżej zamieszczamy pierwsze opinie z ankiet poszkoleniowych z tego wydarzenia:

  • „Mimo pracy w środowisku produkcyjnym gra pokazała, że ciągle się uczymy i zawsze można coś poprawić.
  • Symulacja ocierająca się o geniusz wykorzystania wiedzy, pokazująca jak w praktyczny sposób wykorzystać metodologię Lean oraz Six Sigma, aby odchudzić proces produkcyjny.
  • Bardzo uczące szkolenie zachęcające do poszerzenia wiedzy z Lean. Nauka przez zabawę – najlepszy sposób zwiększenia swojej wiedzy.
  • Zabawa odzwierciedlająca pracę fabryki, zasady i przepływ materiałów i produkcji w toku. Wszyscy angażują się w równym stopniu.
  • Bardzo dobra do nauki o procesach produkcyjnych w firmie. Nauka o ścieżkach krytycznych, komunikacji i wspólnej współpracy.
  • Ogólne wrażenia bardzo pozytywne. Problemy, które wyniknęły podczas gry mają odzwierciedlenie w rzeczywistym środowisku produkcyjnym.
  • Ciekawa zabawa w kierowanie halą produkcyjną z analizą popełnionych błędów
  • Połączenie fajnej zabawy z nauką (miłe z pożytecznym).”

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Kontakt
Interesują Cię nasze szkolenia? Skontaktuj się z nami: tel.:+48 512 364 075 e-mail: szkolenia@octigo.pl Formularz kontaktowy

Biuletyn

 

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy na blogu, co nas fascynuje, co nowego dzieje się w Octigo? Zapisz się na nasz biuletyn.

Wypełniając powyższy formularz, zgadzam się na przetwarzanie podanych danych do celów marketingowych przez firmę Octigo sp. z o.o. Twój e-mail będzie przechowywany wyłącznie w naszej bazie, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych, Twój e-mail nie jest udostępniany innym podmiotom, wysyłamy biuletyn e-mailowy nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

 
 
Profil na Google+ PMI, PMBOK, PMP, PgMP are registered mark of the Project Management Institute, Inc.